Ana içeriğe git

Konu: 5+1 devre sorunu (122 Kez okunmuş)

• master999
  • [*]
5+1 devre sorunu
Deyerli hocalarim yardiminiza ihtiyacim var.Bende Kawai 5.1 sistem var  1-2 sene once baska anfiden  :-[  :-[ yuksek ses giris verdigim icin entegreleri yakmistim ...O zaman entegre numaralarindan pek de anlamiyordum bir iki tanesi patlamisti 7 tane entegresi var Diyer elemanlar saglam .Patlayanlarin numarasini tam okuyamadim  simdi devredekiler tda-2030a  .. Bass hoparlor 50watt digerleri kucuk 15watt civarinda ..simdi ben sizden soyle bi tavsiye istiyorum ben entegreleri degistirmek istiyorum acaba bass-entegreside mi tda2030a olmali yoksa baska bi seymi
galibe bass entegreleri baska bi sey olmus hem woofer 50watt tda2030a bu hoparloru rahatlikla besleye bilirmi     Devre 2x13 voltla besleniyor  bide soyle sorum var tda2030a-larin yerine baska entegre monte etsem eskisinden daha iyi calisirmi bide bu devrede beslenebilirmi sorun yaratirmi simdiden tesekkur ederim  :-[  :-[
  • Son Düzenleme: 16 Aralık 2016, 23:27:40 - master999

• Mustafa281
  • [*][*][*][*]
Ynt: 5+1 devre sorunu
Yanıt #1
Deyerli hocalarim yardiminiza ihtiyacim var.Bende Kawai 5.1 sistem var  1-2 sene once baska anfiden  :-[  :-[ yuksek ses giris verdigim icin entegreleri yakmistim ...O zaman entegre numaralarindan pek de anlamiyordum bir iki tanesi patlamisti 7 tane entegresi var Diyer elemanlar saglam .Patlayanlarin numarasini tam okuyamadim  simdi devredekiler tda-2030a  .. Bass hoparlor 50watt digerleri kucuk 15watt civarinda ..simdi ben sizden soyle bi tavsiye istiyorum ben entegreleri degistirmek istiyorum acaba bass-entegreside mi tda2030a olmali yoksa baska bi seymi
galibe bass entegreleri baska bi sey olmus hem woofer 50watt tda2030a bu hoparloru rahatlikla besleye bilirmi     Devre 2x13 voltla besleniyor  bide soyle sorum var tda2030a-larin yerine baska entegre monte etsem eskisinden daha iyi calisirmi bide bu devrede beslenebilirmi sorun yaratirmi simdiden tesekkur ederim  :-[  :-[
Devre simetrik beslemeli Tda2030'un datasheetini inceleyin yerine uyan varsa takabilirsiniz

NOT: Evet, takılabilir. Aynı devre üzerinde TDA2006,TDA2030(A),TDA2040,TDA2050,TDA2051,LM 1875T çalışabilir. Kullanacağınız entegrenin datasheetlerini inceleyip yan elemanların uygun değerde olanlarını seçebilirsiniz.
  • Son Düzenleme: 17 Aralık 2016, 15:51:12 - Mustafa281

• master999
  • [*]
Yanıt #2
Tesekkurler Abi yani yan elemanlardan pek anlamiyorum Hangisi direnc mi degistirmem gerekiyor? 2030a-nin yerine 2040-2050 kullansam iyimi kotumu sonuc alirim
 ::)  ::)  ::)
  • Son Düzenleme: 20 Aralık 2016, 13:29:40 - master999

• gevv
  • [*][*][*][*][*]
  • Yönetici
Yanıt #3
@master999    daha  öncede konusulmuştu  mevcut hazır ses sistemini güçlendirmek çok masraflı ve uğraştırıcı oluyor 
daha güçlü entegre= daha güçlü  trafo, büyük kapasiteli filtre kondansatörleri, büyük soğutucu vb.  liste uzar gider  

bence  en iyisi   tda2030  yerine LM1875T  kullanmak olur 2030 a göre daha kalitelidir  tabiki orjinal LM1875T olmalı
Umarım gelmez ilham perilerimin sonu... ! Modifiye uzmanı web üzerinde 320volt ile yaktı mumu.... Ben deli dolu biriyim.. ama şuan sadece doluyum....

• master999
  • [*]
Yanıt #4
Hocam tesekkur ederim Entegrelerin(tda2030a) hepsini 7tane degistirdim sistem calisti ama bi vinlama var sesi biraz actiginda cizilti patirti oluyor sanki yirtik hoparlor gibi ama entegreler saglam yan elemanlardada gorunusde bi problem yok Yardim ederseniz sevinirim