Ana içeriğe git

Konu: MONİTÖR ARIZASI (73 Kez okunmuş)

MONİTÖR ARIZASI
monitörün ekranın sol tarafı  çok solgun gösteriyor
diger sag taraf normal

sorun nedir  ekrandamı  ekran filmindemi vesair  bilen arkadaştan  fikrini söylemesini rica ediyorum

crea fv926fw marka monitör

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: MONİTÖR ARIZASI
Yanıt #1
Bilmiyorum. Lakin benim de söyleyebileceğim şeyler olabilir.

-Ekrandaki siyah ve beyaz çizgileri sizin çizdiğinizi,
-O resimdeki şeyin sabit bir resim olmadığını (yani resmin renk sorunu olmayıp, video, masaüstü ve heryerde aynı sorunun devam ettiğini) varsayarsak,
ekran fiminde sorun olabilir.
ekranı anakarta bağlayan filmlerde sorun olabilir, ki bu zayıf bir ihtimal olsa da soketlerin kontrolü gerekebilir.
garantisi dolduysa: sökebiliyorsanız bağlantıları kontrol edin.
yapamadınız/bulamadınız:
garantisi varsa derhal gönderin, yoksa da bir şekilde yaptırın.
Bir de nasıl başladı, düşme çarpma vb? bunlar arızanın tesbiti için gerekli olabilir. kendi kendine olması neredeyse imkansız. nem gibi durumlarda da bu tür sorunlar bazen olabilmekte.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #2
evet seronum  o çizgiyi ben çizdim sorunlu bölgeyi ve sorunsuz bölgeyi göstereyim  diye
masanın üzerine  yüz üstü sert devrildi kırık çizik vs  görükmüyor  bende  ekran filmi diye düşündüm  garantisi  çoktan  bitti
ilk açılışta  çok daha  geniş  üstden  aşşagıya dogru uzun ve geniş çizgiler  var  ekrana  görüntü gelince  çizikler  gidiyor  öyle  solgun  görüntü geliyor

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #3
Sanırım hapı yutmuş abi.
MR_YAMYAM da yazıyor bir de onu dinleyelim. Olmadı bir 200TL civarında masrafın var. O da kendin takarsan.
Dün bir arkadaş da aynı dertten yazmış yanıtladım.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #4
Bazı moniörlerde DNR veya benzer görüntü düzeltme teknikleri bulunur.
Bu tekniklerin ne olduğunun anlaşılabilmesi için menü içerisinde DNR DEMO uygulaması da konulmuştur.
Eğer monitörünüzde DNR DEMO (Veya her ne ise) aktif ise monitördeki görüntüyü ikiye bölerek DNR nin aktif edilmesi durumundaki görüntü kıyaslaması yapılmaktadır.
Bu ve benzeri bir demo uygulaması monitörünüzde aktif ise bu demo yu pasif hale getiriniz.