Ana içeriğe git

Konu: Laptop ekranın yarısı beyaz :-/ (83 Kez okunmuş)

• ApoAtes
  • [*][*][*][*]
Laptop ekranın yarısı beyaz :-/
Elimdeki laptopun monitörü şuan da bu durumda... Sol alt köşede incecik bir çatlak gibi birşey var çok ama çok ufak birşey.
Laptop kapalıyken o ufacık çatlaktan orta üste kadar uzanan bir çizgi görebiliyorum ve bunu tamir etmek mümkün değil gibi. Yeni bir display almayı planlıyorum istanbul da uygun fiyata bulabileceğim bir yer bilen var mıdır acaba? yada internetten... HP Pavilion G6 2255st laptop modeli...
Mutsuzlukta güzel, mutsuz eden sensen.

“Unuttum” dediğiniz anda herhangi bir şeyin size onu hatırlatması...

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: Laptop ekranın yarısı beyaz :-/
Yanıt #1
Apocan,
"Tamir etmek mümkün değil gibi" değil, ekran bildiğin patlamış, değişecek.
Sen baktın mı bilmiyorum ama internet üzerinde bulunuyor. Marka-modele göre arayarak baktım 180-210TL arası değişiyor fiyatı.
https://www.google.com.tr/?gws_rd=ssl#safe=strict&q=HP+Pavilion+G6+2255st+ekran

yeterli mi? yani nasıl bir yardım istiyorsun indirimli-kaldırımlı?

• ApoAtes
  • [*][*][*][*]
Yanıt #2
Apocan,
"Tamir etmek mümkün değil gibi" değil, ekran bildiğin patlamış, değişecek.
Sen baktın mı bilmiyorum ama internet üzerinde bulunuyor. Marka-modele göre arayarak baktım 180-210TL arası değişiyor fiyatı.
https://www.google.com.tr/?gws_rd=ssl#safe=strict&q=HP+Pavilion+G6+2255st+ekran

yeterli mi? yani nasıl bir yardım istiyorsun indirimli-kaldırımlı?
Valla baktım abi içim cız etti. mahallenin tamircisine sordum 250TL dedi çıldıvdım -.-
hani 2.el çıkma falan düşürmeye uğraşıyorum anakartı arızalanmış laptoplar falan oluyor ekranlarını satıyorlar genelde. Bizim bahçelievler tarafında bulamadım o yüzden bilgisi olanlar varsa sıfır veya ikinci el uyguna bulabileceğim yer arayışındayım.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #3
Zor. Umarım bulursun.
Bende ekranı patlamış, değiştirmesi pahalı diye bir kenara atmış kişilerin laptoplarına sulanıyorum. bir monitör veya TVye taktın mı tamamdır ;)

• ApoAtes
  • [*][*][*][*]
Yanıt #4
Zor. Umarım bulursun.
Bende ekranı patlamış, değiştirmesi pahalı diye bir kenara atmış kişilerin laptoplarına sulanıyorum. bir monitör veya TVye taktın mı tamamdır ;)
Valla kendim kullansam öyle yaparım bende bağlarım monitör'e kullanırım. Ama 13 yaşında kuzenimin laptop'u. O yüzden uyguna kovalamaya çalışıyordum...ki buldum anakartı arızalı bir laptop buldum 100liraya ekranını bağladım :D Teşekkürler ilgin içinde abi :))