Ana içeriğe git

Konu: PCB Çizimi baskıya hazırlama hakkında? (336 Kez okunmuş)

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: 400 Watt Amplifikatör Pcb
Yanıt #15
Resim, pdfnin içinde gömülü (ofis dosyasından pdfye çevirilmemiş direkt tıpkıbasım hazırlanmış) bu nedenle pdfdeki resmi alamadım. alamayınca, pdfyi GIMP ile açtım ve dedim ki "aga aha resim bu" o da çıkardı elime verdi :D ben de bunu A4 boyutunda bir kağıda (şeffaf katmana) olduğu gibi koydum. yani pdfdeki boyut neyse gimpten geçirip tekrar pdf....
Aaaaa....
Şimdi anladım...
Pdfdeki boyut daha büyük ya bee... :))  :))  :))
Ben bu gün yemeksiz kaldım açım. şeker meker tansiyon düşük. müsaade buyurursanız ben eve gideyim. yapabilirsem yarın size yapmaya çalışayım. eğer başka bir arkadaş ta yapabilirse olur tabii...
Kusura bakmayın boşa oyaladım. Şimdi olay anlaşıldı.
Tamamdır.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

• birgitay
  • [*][*][*][*]
Yanıt #16
Çözemedik hâlâ :D

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #17
Bide şuna bakın baklım.
Kusura bakmayın gündüz uyuyorum gece yaşıyorum. Bir saat önce kalktım.
bir basıp bakın eleman yerleşimleri ne durumda ölçüler doğru mu?...

• gevv
  • [*][*][*][*][*]
  • Yönetici
Yanıt #18
pcb için resim baskısı hiç yapmadım @Kapibara hocam  bu konularda baya deneyimli belki sesimizi duyar :)   püf noktalarını anlatır
Umarım gelmez ilham perilerimin sonu... ! Modifiye uzmanı web üzerinde 320volt ile yaktı mumu.... Ben deli dolu biriyim.. ama şuan sadece doluyum....

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #19
gevv aslında konu o kadar büyütülecek bir şey değil.
eğer o pdf deki ölçü gerçek ölçü ise aynen kopyala yapıştır mantığıyla alıp çıktı alıyorsun.
ama sıkıntı şu ki ben dün dalgınlık ve yorgunluk neticesinde bir yığın yanlış yaptım. e tecrübe de olmayınca konu uzadı gitti. şu son verdiğim görüntü oluyor mu ondan da tam emin değilim. şayet örnek bir çıktı alınıp eleman bacaklarına bakılabilirse sonuca hızlı gidilir. eğer anormalse, bu defa kağıtta verilen ölçüye bakarak PSde veya GİMPte cetvel oluştur(GRİD) yapılıp oradan da düzeltilebilir.
uğraştırıcı bir konu... Elden geldiği kadar uğraştım ama bakalım ne olacak. Bilen birisi araya girerse tabiki daha iyi olur.
Ben konu kalabalığına neden olmamak için duruma göre aradan çekile de bilirim.

• gevv
  • [*][*][*][*][*]
  • Yönetici
Yanıt #20
estafurullah  @seron hocam  ne kalabalığı sadece konuya dahil oldum  başka bir niyet yok :)
Umarım gelmez ilham perilerimin sonu... ! Modifiye uzmanı web üzerinde 320volt ile yaktı mumu.... Ben deli dolu biriyim.. ama şuan sadece doluyum....

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #21
Grafikten anlıyoruz dedik çözemedik rezil olduk asıl sıkıntı o. Sana demiyorum sen anlamadın ;D  ;D

• birgitay
  • [*][*][*][*]
Yanıt #22
Seron hocam eline sağlık tam oldu . Keşke A4'e 2 tane sığdırsak tamam olacak. OLmazsada gerek yok :D

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #23
Oh be! ŞÜKÜR ;D  ;D  :D

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #24
Flood yapıyorum ama çıkmadan ikili baskıyı da ekliyeyim.
hiçbirşey yapmadan windows foto göstericisinde direk yazdır diyorsunuz:

• birgitay
  • [*][*][*][*]
Yanıt #25
Bunu pdfye convert edebilirim  .... Ancak Direk programdan Pdf olarak çıktı alsak daha iyi kalite olmaz mı ?

• Kapibara
  • [*]
Ynt: PCB Çizimi baskıya hazırlama hakkında?
Yanıt #26
PCB çizimlerinin vektörel olarak aktarılması daha doğru olur aslında çünkü piksel olarak aktarıldığında işin içine çözünürlük ve renk profili etkenleri dahil oluyor gerçi renk profili etkeni vektörel durumda da etkili ya neyse.
Vektörel aktarımda çizimi olabildiğinceye kadar büyütün kolay kolay kırıklık göremezsiniz.
Aktarımdan sonra siyah zeminli alanların tam %100 siyah olduğundan da emin olmalısınız aksi halde yazıcı bunu siyaha yakın ama tramlı koyu gri çıkış alır. Çalışmayı mutlaka CMYK renk modunda yapıp çıkıştaki K nın %100 olduğundan emin olunmalı. Bunu test etmek için pixie.exe isimle küçük bir araç var tavsiye ederim. http://www.nattyware.com/pixie.php

Devrenin basılabilecek kısımlarını ayrı ayrı pdf yaptım sanırım bu şekilde isteniyordu.