Ana içeriğe git

Konu: PCB Çizimi baskıya hazırlama hakkında? (314 Kez okunmuş)

• birgitay
  • [*][*][*][*]
PCB Çizimi baskıya hazırlama hakkında?
Arkadaşlar 5. sayfada Pcb var. Birde üst maskeleme var. Ben sadece A4'te ütü ile baskı yapacağım için o kısımı istemiyorum. A4 sayfasına aynı kalitede iki pcb yi sığdırmak istiyorum. Corel de yada Photshop ta bunu yapabilirmisiniz ?  Teşekkürler?
  • Son Düzenleme: 16 Kasım 2016, 22:17:57 - gevv

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: 400 Watt Amplifikatör Pcb
Yanıt #1
Ben  şu an deniyorum ama boşa umut vermiyeyim. bir deneyeyim, siz bakın beğenirseniz kullanın.
sayfadaki kartları ayrı ayrı yayıp üstüste koyacağım siz fotoşopta layers kısmından görünür görünmez yaparak kullanabilirsiniz olur mu öyle yoksa aynı resmi olduğu gibi mi yapayım?
------------
devreyi ekledim. bakıp bir kontrol edin, ona göre düzelte de biliriz.
Fotoşopta taşıma aracını kullanaraktan üstüste bindirebilir yatay çevir yapabilirsiniz.
Dosya ektedir.
  • Son Düzenleme: 15 Kasım 2016, 16:37:21 - seron

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #2
Pardon A4 olacak demişsiniz. Bu defa aynı dosyayı A4 ölçüye göre tam ortaya koydum ama çok küçük kaldı. Gerçek ölüçüde mi bilmiyorum. Duruma göre bakıp bir geridönerseniz ayarlarız.

• birgitay
  • [*][*][*][*]
Yanıt #3
Merhabalar. Dosyayı uzantısı .psd diye birşey dolayısı ile açamadım . Tam ortaya yatay koysanızda olur 2 tane koysanızda olur. Jpg yaptık ama kalitesi bozuldu. Şuan printerden orjinal hali ile baskı almak istemiyorum boşa mürekkep gitmesin diye , üst kısımdan dolayı.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #4
Tamam bekleyin geliyor.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #5
fotoşapta yapabilirmisiniz deyince bende potoşopun açabileceği şekilde PSD olarak koymuştum bir de böyle bakın:

• birgitay
  • [*][*][*][*]
Yanıt #6
Şimdi bakacağım emiğinize teşekkür ederim.... Zira bir proje yürütüyorum , Aktif Subbass yapıyorum. Peq. kısımını çözdüm 9 band. Xlr preamp vede Crossover'uda yaptım. Şimdi bu amfiden 2 tane köprü çalıştıracağım. Maksat 800 watt verse bile çifti , 5000watt ı bir saniyede karşılaması amacım..

• birgitay
  • [*][*][*][*]
Yanıt #7
 :'( En son gönderdiğiniz , ufacık vede Jpg olmuş. Sadece Pdf lazım bana orjinaş boyut. Üst kısımı iptal etmek lazım.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #8
Birgitay merhaba :)
bilgisayarım donunca res yapıp tekrar geldim.
yüklediğim dosyayı tekrar indirip baktım ama png olarak görünüyor nasıl jpg oldu anlayamadım?. resim boyutu A4 ve devre kağıdın ortasında ufacık kalıyor orası doğru ama yakınlaştırırsan çözünürlük gayet tatminkar.
dosyanın PSD hali de png hali de yukarıdaki paylaşımda.
PSDyi açabilmen için adobe photoshop, yoksa gimp kurmak zorundasın. başka yolu yok. PSDleri sadece bu iki program açabilir. corel photopaint de açıyor olabilir.

şimdi anlattığun olaya gelince ben olayın tekniğinden anlamıyorum. lakin grafik konusunda yeterliyim. devreyi aynen aynı boyutuyla kopyalayarak A4 boyutunda şeffaf layere yapıştırdım üç defa kopyaladım. yani birden fazla basarsın diye üç tane yaptım. öyle istemiyorsan, teke düşürürüm ama devre boyutu aynı kalır. bir kez bas, ölç yanlışsa başka bir çaresine bakalım.

aşağıya tekrar yükleyeyim bakalım şimdi nasıl olacak:
--
DÜZELTME:
Ben iyice şaşkın olmuşum. Herif bağa yukarıda PDF olacak diyor ben hala PSDden bahsediyorum...
neyse onu da ekleyelim.
Ekleyemiyorum, ekleyemiyorum... Yine ekleyemiyorum, hala ekleyemiyorum. Neyse Flood yapacağım çok özür.

• Son Düzenleme: 15 Kasım 2016, 19:20:59 - seron

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #9
PDF:

• birgitay
  • [*][*][*][*]
Yanıt #10
Teşekkürler . Ama boyutu büyütünce yaklaştırınca kalite Jpg kadar kalitesiz oluyor . Yine olumsuz sanırım :D Zira olmuyorsa zorlamayalım ozaman mürekkep gitsin ne yapalım :D

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #11
Hayır hayır! oradaki boyutu boşverin. O kağıdı o haliyle basın. Asıl ölçülerle karşılaştırın. Muhtemelen doğru çıkacak çıkmıyorsa pdfdeki ölçüye bakarak yeniden boyutlandır yaparım ben. Ama çıkmak üzereyim aceleniz yoksa ben yarın da devam edebilirim. üşenmiyorum çünkü görsel yazılımlar benim hobim. sizin için sıkıntı yoksa uğraşmaya devam ederim.
Basınca normal kartla aynı olması lazım orada bir yerde orjinal pdfde kart boyutu cm bakımından gösterilmiş eğer uyuyorsa elemanlar da cuk oturacaksa sıkıntı yoktur sanırım.

• birgitay
  • [*][*][*][*]
Yanıt #12
İşte demek istediğim ozamanda kalite bozuluyor.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #13
Neyin kalitesi? Büyütünce mi?
Eğer büyüünce bozulur diyorsanız,...
Bozdurmayız ayarlarız.. ;D  ;)

• birgitay
  • [*][*][*][*]
Yanıt #14
Önemli olan o :D Büyüyünce kalitesi bozulmayacak :D Ama Pdf de nasıl oluyorda düzen yapmak bukadar zor ?