Ana içeriğe git

Konu: pcb yerlesim plani (285 Kez okunmuş)

• memleket
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: pcb yerlesim plani
Yanıt #15
Bu dosyayı Diy audio tr forumunda bulup paylaşmıştım. Nedense pek takan olmamış. Hayır, değilse bile bir "hayır" yazar insan arkadaş.

Linkini önceden bilseydim daha önce eklerdim bu görüntüyü...

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #19
Ben de (Ç)aldım.
Belki lazım olur  :D

• bekir_kurtkan
  • [*][*]
Yanıt #20
😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

• toyer
  • [*][*][*][*]
Yanıt #21
LT ve RT in nedir?

2 girişlw nasıl bir sürü çıkış oluyor?

bu pre amplimi ?

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #22
LT ve RT in nedir?

2 girişlw nasıl bir sürü çıkış oluyor?

bu pre amplimi ?
LT=LEFT TOTAL
RT=RIGHT TOTAL
Sol ve sağ kanalda bulunan farklı faz ile kaydedilmiş enstrumanları veya sesleri ayırır. Pre ampli değildir.
Bir eser içerisinde sadece sağ veya sol kanalda sesler bulunmaz. Orkestranın ve sahnenin durumuna göre, ayrıca tonmaisterin takdirine göre bazı enstrumanlar arka tarafa yerleştirilmiş olabilir.
Bu decoder arka sesleri ayrıştırarak ilgili ampliye gönderir.
AYRICA:
Bir surround demek sadece arka seslerin veya çevresel efektlerin elde edilmesi anlamına gelmez.
Bir tek enstruman dahi olsa belli bir hacim dahilinde kaydedilip dinlenilmesi olayı için enstrumanın çevresel duyumdaki seslerinin de kaydedilebilmesi gereklidir. Buna teknik olarak SURROUND denilmektedir
Surround kaydedilmiş tek bir ses bile dinleme esnasında dinleyicinin önüne yaklaştırılmış anlamındadır. Bu yaklaşma ses seviyesi olarak değil, frekans bölgesi ve faz farklılığı ile dinleyicinin o sese olan yakınlığını ifade etmektedir.

• bekir_kurtkan
  • [*][*]
Yanıt #23
@Mr_YAMYAM hocam ben bu devredeki regule katini iptal etsem  yaptim nasilsa ikisini bir kullansam olurmu

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #24
Regüleden çıkış alabiliyorsan olur.
Hatta besleme devresini bile 4700 lükten çift kondansatör kullanmakla tek bir kart şeklinde yapabilirsin.