Ana içeriğe git
Konu: Javalarda mı türkü çığırıyor :D (Bilimsel tartışma) (132 Kez okunmuş)

Ynt: Javalarda mı türkü çığırıyor :D (Bilimsel tartışma)

Yanıt #15
Benim kullandığım programlar bellidir.
Bu programlar windows üzerinde C, C++, microsoft visual C+ bilmemne, ve NET Framework programlama dilleri ve bunlarla ilgili platformlar üzerinden çalıştırılırlar.
Java ise apayrı bir programlama dilidir ve yanılmyorsam oracle'ın tekelindedir. kendi reklamını yapmak için tabii ki "her yerdeyiz" diyecek :)
Java ile programlanmış bir program, (herşey olabilir, örnek bir hesap makinesi) tıklatıldığında ister windows ister linuxda derhal çalışır java kuruluysa. bu onun çoklu platformlu bir programlama dili olduğundandır.

benim kullandığım yazılımlar ise yukarıda saydığım programlama dili altyapısını istiyor.

Şu anda benim bilgisayarda JAVA ve Adobe Flash player isteyen bir tane bilem uygulama yok. (internetsiz bilgisayarlardan bahsediyorum). hatta işi abartıp gittim javayı gerksiz diye kaldırdım. bütün programlarım gıbızlanmadan cillop gibi çalışıyor.

Yani neticede sen java gerektiren (java programlama diliyle yazılmış) uygulama kullanıyorsan, istesen de istemesen de kurmak zorundasın. Ama ben değilim.

Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.