Ana içeriğe git

Konu: Bir devrenin antolojisi. LA3160 Mic Pre-ampl. (3164 Kez okunmuş)

• Mustafa281
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: Bir devrenin antolojisi. LA3160 Mic Pre-ampl.
Yanıt #390
Tasarım prosedürlerini beğenmedim.
Bir devre yapmak demek belirli devre elemanlarını bir araya getirmek demek değildir.
Gördüğüm kadarıyla kutulama ve montaj işlerine hiç önem vermemişsin. Bazen 1cm lik bir telin uzunluğu bile sorun olurken, sen düşük gürültü istediğin böyle bir devrede basit elemanlarla iyi netice alabileceğini sanmıyorum.
Benim tasarımım olan 40db kazançlı RIAA pre amplide gürültü seviyesi -72db dir. Kart ve malzemeler için takribi 20-25TL masraf ettiğim halde kutulama ve diğer unsur için harcadığım para 100TL yi geçmiştir.
Hadi hayırlısı diyelim ve devrenin işini görebilmesi için toplu yağmur duasına çıkalım :D

Abicim niye umudumu kırıyorsun :D devreyi tamamlayalım özenli bir şekilde tuner kutusuna monte edeceğiz ben sana gereken tüm jackları felan atacagim resimleyeceğim sen umudumu kırma yeter  ;D

• Mustafa281
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #391
Mustafa, yanlış anlama ama şu forumlara resim yüklemeyi bir öğrenin artık agam yav... :)
Resme bir tıklıyoruz açılacak diye bi'saat bekliyoruz.
O resimleri bilgisayara aldıktan sonra güzelce çözünürüğü bir değiştir. merak etme çözünürlük ufalsa bile net görünür.
Telefondan yüklüyorsan uygulama depolarında yığınla fotoğraf kırpıcı-boyutlandırıcı program vardır beleşe.

http://www.gezginler.net/indir/fast-image-resizer.html

Abi hemen kızıyorsun ya   ;)

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #392
Abicim niye umudumu kırıyorsun :D devreyi tamamlayalım özenli bir şekilde tuner kutusuna monte edeceğiz ben sana gereken tüm jackları felan atacagim resimleyeceğim sen umudumu kırma yeter  ;D
Gerçekler acıdır.
Biber de acıdır.
Demekki gerçek biberdir :D

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #394
Yaza.

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #396
ET'siz @seron‍  da öyle diyo.
Sonra uykudan kalkıp yanıma gelmeye fırsat bulamıyo.
Seni de görek bakalım.

• Mustafa281
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #398
@Mr_YAMYAM  abicim 1uF kutupsuz kondansatör bu değil mi buldum eğer olursa takarim

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #399
HAH işte o.

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #401
İdare eder.
Polyester.

• Mustafa281
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #404
@Mr_YAMYAM abi 2 adet 1uF kondansatör varmış benim aklım eski şemaya gitti şimdi bulmam gereken 1 adet daha 1uF kutupsuz kondansatör