Ana içeriğe git
Konu: Wifi modemden wifi kamera yapılır mı ? (168 Kez okunmuş)

Wifi modemden wifi kamera yapılır mı ?

Merhaba arkadaşlar, umarım konu doğru yerdedir.

Bildiğiniz üzere teknolojinin ilerlemesiyle teknolojik aletler evimizde, arabamızda, ofisimizde kısaca hayatımızın her köşesinde. Bu kadar teknolojik alet olunca da belli bir süre sonra atıl durumda olan fazlasıyla alet edevat oluyor.

Son zamanlarda double din takılma imkanı olmayan bir çok araca kullanıcıları tarafından tablet monte ediliyor. Ve haliyle konsolda bir tablet varken, geri görüş kamerasını da bu ekrandan takip edilmek isteniyor. No name diye tabir edilen bir çok çin işi tablet harici satılan adaptörler veya otg kablolar ile kamera kullanımına izin veriyorken, özellikle Samsung marka tabletlerde (en azından benim denediğim Tab4 T230 ve Tab3 T110) bu iş mümkün değil. Bunun için yapılacak tek şey Wifi özelliği olan bir kamera kullanmak. Bu kameralarda 30 $ dan başlıyor fiyatlar.

Şöyle bir fikrim var, evde nereden baksanız 2-3 tane kablosuz adsl modem var atıl durumda. Bu modemlere standart bir geri görüş kamerası ( video in girişi ) entegre edilerek wifi kamera yapılamaz mı acaba ?  Fikirleriniz  nelerdir ?

Ynt: Wifi modemden wifi kamera yapılır mı ?

Yanıt #1
malesef yapılamaz. modemin içindeki kullanacağın kart wireless moduludur. istediğin yapıyı oluşturmak için gereken en son moduldur. asıl senaryo öncesidir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME