Ana içeriğe git

Konu: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III (10019 Kez okunmuş)

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III
Yanıt #45
Peki oyun veya program yükleme süresi ne kadar? Programları açma süresi ne kadar?

SSD Düşmanlığı seziyorum  ;D
Yoo neden düşman ya da ŞİŞMAN olayım.
Elbette ki SSD lerin erişim süresi manyaktır. İnkar edilemez.
Benim kullandığım HDD nin veriyolu hızı BURST değeri 160MB/sn HDD nin max hızı 70-80MB/sn.

Oyun veya abuk uygulamalardan pek yoktur. Ama oynadığım birkaç oyun DIRT3-4 ve benzeri settlers mettlers ve kendi uygulamalarım tıkladığım anda şak diye açılıyor.

Yanıt #46
Oyunların loading süreleri bariz farkeder hdd nin 3 dakikada yüklediği bf3 multiye ssd 8 saniyede giriyor :)

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #47
Oyunların loading süreleri bariz farkeder hdd nin 3 dakikada yüklediği bf3 multiye ssd 8 saniyede giriyor :)
Saniyede 50MB yükleme hızımız olsa.
3Dk=180 sn eder.
180X50=9000MB yani 9GB eder.
Bir SSD nin 550MB/sn yükleme hızı olsa.
8X550=4400MB yani 4.4GB eder.
Ecik matematik lazım  ;D

Yanıt #48
Saniyede 50MB yükleme hızımız olsa.
3Dk=180 sn eder.
180X50=9000MB yani 9GB eder.
Bir SSD nin 550MB/sn yükleme hızı olsa.
8X550=4400MB yani 4.4GB eder.
Ecik matematik lazım  ;D

Ben bf3 e corsair force gs ile giriyorum 8 saniyede hdd 2-3 dakikada açıyor (WDBC) multi mapları :) 5 tane arkadaşımda aynı durum var :) isteyen test edebilir kendi sisteminde birazda oyun tecrübesi lazım :))

LÜTFEN İZLEYELİM :)

https://www.youtube.com/watch?v=7yMS5Hb4dv8

Burdaki arkadaş 23 saniyede girmiş ssd ile ben gene iyi giriyormuşum :)) ben ssd ile oyuna giriyorum koşarken mapı yarı ediyorum hdd kullanan arkadaşlar daha yeni adam seçiyor yani loading sürelerinde kıyas kabul etmez özellikle multiplayer oyunlarda.

Buda gta 5 en baba oyun bu şuan

https://www.youtube.com/watch?v=9Ic6ttIGZEE

120 GB ucuz yollu bir ssd alınıp sistem kurulabilir bende 128 gb var yetiyor . Neyse ben yatayım herkese iyi geceler ısırdım .
  • Son Düzenleme: 07 Eylül 2016, 01:52:41 - okinkurt

• YunusGür
  • [*][*][*]
Yanıt #49
GTA 5 i oynayan birisi olarak söylüyorum. Oyunu aşağı yukarı 1000 saattir oynuyorum, yaklaşık 200 saati loading süresidir.
Hard disk ile bu oyun çok uzun sürede açılıyor. SSD ye kurduğumda da 15 saniyede açılıyor.

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #50
Ben size HDD daha hızlıdır dedim mi  ;D
Yoh birisi 8 sn de açılıyormuş yoh diğer kaç dk sürüyormuş.
Ortlama veri yükleme hızı ile oyunun yükleme data miktarını ölçün sonra gelin.
5.5GB bir veriyi SSD 10 sn de yüklüyorsa ayn veriyi ortalama bir HDD 100 saniyede yükler. (1.5dk)
Bundan daha normal bir durum olmaz.
Ama bir HDD de 3-4 dk bekliyorsanız DOSYA PARÇALANMASI denilen şeyleri bilmelisinizz.

Yanıt #51
Sen benim koyduğum videoları izlemiyosun dimi ? senin yanıldığın tek nokta var aslında yanılmadığın ama piyasanın yamukluğuna denk gelen sen hep saf hesap yapıyorsun abi kağıt üstü futboldan örnek vereyim sana bir kadro kuruyoruz solda messi sağda ronaldo ilerde ibraamovic arka böle dehşet kalitede kağıt üstünde bu takım herkesi yener kadro değeri milyar dolar ancak bir takım gelir bunları yener ama kağıt üstünde öbürü çok daha pahallı ? anlatmak istediğim oyun piyasası yamuk bir piyasa adam o ssd yi sattırmak istiyor sen istersen wd veliciraptor getir 2-3 dakikanın altına inemezsin Battlefield 3 ve 4 de inemezsin Gta 5 de inmiyor indiremiyor adamlar konsolda bile herkes bu işkenceyi yaşıyordu ilk zamanlarda dediğimi anlatabilmişimdir umarım yamuk arkadaş yamuk bu hesaplar oyun piyasasına sökmüyor bf3 2-3 dakikada açıyorsa ssd ortalama 10 saniyede seni karakter seçim ekranına sokuyor video da gördüğün gibi (izlediysen) ne yapalım bu adamları düzeltemiyoruz vaziyet bu bir oyun düşün Elder scroll 5 skyrim oyunun içinde görev üreten bir motor var oyun sonsuz gelmiş geçmiş en kapsamlı haritaya sahip içerik olarak öle dialog da öle bu oyunun boyutu 5gb ? ama bir oyun var 10 da 1i kapsam var 66 gb ? isteseler daha düşük boyuda sığdırabiliyorlar niye yapmıyorlar ? disk sattırmak için kendileri kabul ettti bethesda adlı şirket biz ileri bir sıkıştırma teknolojisi uyguluyoruz ondan 5 e kadar indirdik dedi ee diğerlerdi de yapsın madem en dandik oyun şuan 30 gb kimsi 70/75 gb bunlara ne internet dayanıyor ne hdd ne ssd uzun lafın kısası YAMUK piyasa amd işlemciler iş görmez niye ? oyun motorları kaynak kullanma özürlü de o yüzden doğru dürüst tek çekirdekten yük kurtaran motor yok :) oyun şirketinin çözemediği çekirdek sorununu oyun mod cularu çözüp sunuyor :) sen benim çok saygı duyduğum bilgisinede güvendiğim birisin ancak şuanki oyun piyasasından çok uzaksın bunuda sölemem gerekiyor çıkan oyun motorları bunların hataları donanım kullanımlar vs takip etmiyorsun seni suçlamıyorum böle yamuk bir piyasayı takip etmiyorsun diye ama çoğu konuda yanlışa düşüyorsun donanım, elektronik devasa çapta bilgin var hatta türk forumlarında sana yakın birini bile görmedim desem yalan olmaz yok çünki ama oyun başka bir dünya abicim pc böcüklenmesin diye kurcalamıyorsun birşey diyemem ama hayatı bunları kurcalamakla geçmiş vatandaşların yazdıklarını da es geçme diğer arkadaşları bilmem ben ömrümü oyun ile çürüttüm gözlerimi bozdum az bucuk fikrimizin değeri var tecrübe var haa sana göre değildir birşey demem yazı baya uzun oldu kusura bakmayınız .
  • Son Düzenleme: 07 Eylül 2016, 02:51:21 - okinkurt

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #52
ET'siz @okinkurt
Benim sözlerimin oyunlarla ilgisi yok.
Benim söylediklerim BİR UYGULAMANIN ÇALIŞTIRILMASI İÇİN GEÇEN SÜRE'dir
Bu uygulama oyun da olabilir bilimsel bir program da olabilir.
Uygulamanın ikonununa tıkladığın anda LOAD (Yükle) ve çalıştır komutu verirsin.
Uygulama nereden yüklenir? ANA DEPODAN.
ANA DEPO neresidir. SSD ya da SSD
Sizler oyuncular olduğunuz için oyunları örnek verebilirsiniz. Ben teknik elemanım benim için yüklenen bilgiler oyun da olabilir adobe CS de olabilir farketmez.

Yanıt #53
ET'siz @okinkurt
Benim sözlerimin oyunlarla ilgisi yok.
Benim söylediklerim BİR UYGULAMANIN ÇALIŞTIRILMASI İÇİN GEÇEN SÜRE'dir
Bu uygulama oyun da olabilir bilimsel bir program da olabilir.
Uygulamanın ikonununa tıkladığın anda LOAD (Yükle) ve çalıştır komutu verirsin.
Uygulama nereden yüklenir? ANA DEPODAN.
ANA DEPO neresidir. SSD ya da SSD
Sizler oyuncular olduğunuz için oyunları örnek verebilirsiniz. Ben teknik elemanım benim için yüklenen bilgiler oyun da olabilir adobe CS de olabilir farketmez.

Abi sen benim dediğim hiç bir şeyi koyduğum videoları sallamıyorsun ben bu tartışmalara bir daha girmiycem fikrine bilgisine deneyimine güvendiğin arkadaşlar ile tartışın ben yeterince sopa yedim Allah razı olsun :)

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #54
Abi sen benim dediğim hiç bir şeyi koyduğum videoları sallamıyorsun ben bu tartışmalara bir daha girmiycem fikrine bilgisine deneyimine güvendiğin arkadaşlar ile tartışın ben yeterince sopa yedim Allah razı olsun :)
Gerçekten bilgili isen o videodaki anlatılmak istenenleri bizlere de anlat bizler de bilelim.
Ne demek istiyor acaba  ;D

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #58
HDD yi ve ssd yi oyunda kullanıyorsak oyun abuklukları abi sonuçta oyuna girdiğimiz süre ilgilendirmiyormu bizi ?
Oolum adamı delirtme.
İş adamı olsaydın ve ADOBE PREMIER yükleyip iş yapacak olsaydın ADOBE'nin abukluklarından mı bahsedecektin.
Len o kadar da anlattım anlamıyor ki.
Bir uygulama oyun da olsa herhangi bir iş programı da olsa önce sistem deposundan DMI ya aktarılmalıdır.
Bir firefoxa tıkladığında bile sisteme belli bilgiler yüklenilir. Senin abuk dediğin oyun 4GB veri yüklüyordur bir firefox 200MB veri yüklüyordur.
Zaten veriler yüklenmeden program RUN edilemez.

Yanıt #59
Oolum adamı delirtme.
İş adamı olsaydın ve ADOBE PREMIER yükleyip iş yapacak olsaydın ADOBE'nin abukluklarından mı bahsedecektin.
Len o kadar da anlattım anlamıyor ki.
Bir uygulama oyun da olsa herhangi bir iş programı da olsa önce sistem deposundan DMI ya aktarılmalıdır.
Bir firefoxa tıkladığında bile sisteme belli bilgiler yüklenilir. Senin abuk dediğin oyun 4GB veri yüklüyordur bir firefox 200MB veri yüklüyordur.
Zaten veriler yüklenmeden program RUN edilemez.

Abi adamı pardon yamyamı delirtmem de oyuna 2-3 dakika da giriyoruz ssd ise 10 saniyede giriyor sen bu mümkün  değel demiştin işte benim derdim orda bu oyun ssd de 10 saniye ise hdd nasıl 3 dakika ? senin hesap tam tersini sölüyor bu durumda abukluk nerede ? diskte sağlam ?