Ana içeriğe git
Konu: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III (11999 Kez okunmuş)

Ynt: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III

Yanıt #15
Arkadaşlar.
ET'li @serkan_48  şu an yanımda.
Herkese SALAM söylüyo.
Benim kötü STK lı ampliyi dinledi ve şu an GUDURUK vaziyette bana bakıyor.

O serkana söyle, küsecekse küssün ama darılmasın.  ;D   ;D
Aramıyorsak,...
( ne bahane uydursam acaba...  ::)  )
hastayızd...
Yahu onu bırak,
Yav, o niye aramıyor?  ;D  >:(
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #16
O serkana söyle, küsecekse küssün ama darılmasın.  ;D   ;D
Aramıyorsak,...
( ne bahane uydursam acaba...  ::)  )
hastayızd...
Yahu onu bırak,
Yav, o niye aramıyor?  ;D  >:(
O aramıyorsa sen onu ısır.. Pardon ARA
Şimdi yolcu ettim.

Yanıt #18
Arkadaş benim laptop neden bukadar çok toz topluyor yahu. Tozu çekiyor mübarek.

Yanıt #20
Laptopu açıp temizledim bir de format attım gayet HOŞT oldu :D

Ama içindeki bağlantı portları çok hassas. Baya dikkatli olmak lazım. Yoksa yanlışlıkla laptopu elimize alabiliriz :D

Yanıt #21
Ne ile temizledin.
Nereleri temizledin.
Niye temizledin.
Formatı laptopun kafasına mı attın >:(
EN İYİ TEMİZLİK FORMÜLÜ:
Soğutucu kanatları fırça ile sıcak sabunlu su ile FOŞUR FOŞUR yıkanır.
Açık ve güneşli havada PİŞİRİLİR.
Sonra ALKOL bazlı bir temizleyici ile yeniden fırçalanır ki yüzeylerinde YAĞ atığı kalmasın. (Yağ en fazla toz tutan maddedir)
İlgili macunlar yenilenerek montajı yapılır.
Fan kanatları kulaklık pamuğu çubuğu ile ve alkolle temizlenir.
Hepsi yerine monte edildikten sonra istersen formatı PC nin kafasına atabilirsin.

Yanıt #22
Ne ile temizledin.
Nereleri temizledin.
Niye temizledin.
Formatı laptopun kafasına mı attın >:(
EN İYİ TEMİZLİK FORMÜLÜ:
Soğutucu kanatları fırça ile sıcak sabunlu su ile FOŞUR FOŞUR yıkanır.
Açık ve güneşli havada PİŞİRİLİR.
Sonra ALKOL bazlı bir temizleyici ile yeniden fırçalanır ki yüzeylerinde YAĞ atığı kalmasın. (Yağ en fazla toz tutan maddedir)
İlgili macunlar yenilenerek montajı yapılır.
Fan kanatları kulaklık pamuğu çubuğu ile ve alkolle temizlenir.
Hepsi yerine monte edildikten sonra istersen formatı PC nin kafasına atabilirsin.

Isı borularını ve ızgarasını temizledim. Fanın yapraklarındaki tozları aldım. Senin yazdığın kadar özenemedim. Bir dahaki sefere dediklerini de dikkate alacağım.
Formatı tam kafaya attım :D
SSD yi full biçimlendirip format attım. 120 GB olduğundan tek bölüm olarak kullanıyorum.
Isı boruları bakır olduğu için yıkamak sorun olmasın ?

Yanıt #23
Isı boruları bakır olduğu için yıkamak sorun olmasın ?
Hiç olmaz.
Sadece güneşte ecik pişir yeter.
Zaten daha sonra alkol (Kolonya) ile soğutma kanatlarını yeniden temizlemek zorundasın. Böylece hiç rutubet kalmaz.
Üstelik soğutucu sistemi 60-70'C ye kadar ısındığı için üzerinde asla su bileşenleri kalamaz. Buharlaşıp uçar.

Yanıt #24
Hiç olmaz.
Sadece güneşte ecik pişir yeter.
Zaten daha sonra alkol (Kolonya) ile soğutma kanatlarını yeniden temizlemek zorundasın. Böylece hiç rutubet kalmaz.
Üstelik soğutucu sistemi 60-70'C ye kadar ısındığı için üzerinde asla su bileşenleri kalamaz. Buharlaşıp uçar.
Abi hiç denemedim de. Laptopun parçaları çok narin yav. Elimde kalacakmış gibi bir his veriyor. Kesin kırarım ben bunu :D

Yanıt #25
Elinde kalmaz. ŞU ÇOK ÖNEMLİ: >>>>>> Uygun tornavida, uygun aletler. uymayan şeyler vidaları mahveder. bir daha sökemez takamazsın.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #26
Sistemde görüntü gidip geliyor dedim hah kart getti :D farkettim ev sallanınca oluyor bi baktım arkadan Dvı kablo yarı beline kadar cıkmıs işin tuafı hala görüntü geliyi bi kaktırdım lak oturdu :D

Yanıt #27
ET'li @okinkurt
Alttaki resimlere iyi bak.
Yapabilirsen ecik mıncıkla.

3D hızlandırmaları direk CPU ya verilmiştir.

3D ayarlarına git.

3D ayarlarının yapılması. Burası teknik bilgi gerektirir. Bazı ibareler uygulama kontrolünde olursa uygulamanın müsaade ettiği şekilde kalite konfigürasyonu yapılabilmektedir.

Yanıt #28
Abi o ayar physx işlemesi her oyunda physx motoru yokki 10 tane oyun ya var ya yok physx li 2. sekmede karta binen yükü cpu ya nasıl atıcaz öle bir ayar bulamadım ben.

Yanıt #29
Abi o ayar physx işlemesi her oyunda physx motoru yokki 10 tane oyun ya var ya yok physx li 2. sekmede karta binen yükü cpu ya nasıl atıcaz öle bir ayar bulamadım ben.
Oolum yazdılarımı iyi okusana.
İlk resimde Phy-X hızlandırıcısı CPU yapılmıştır.
İkinci resimde neredeki ayarları yapacağın gösterilmiştir.
3. resimde nasıl bir konfigürasyonla (Kalite ayarları) yapılandırabileceğin gösterilmiştir.
Kalite ayarlarının bazıları oyun içerisinden yapılabilmektedir. Oyunun özelliklerine göre bu ayarları UYGULAMA KONTROLÜNDE yaparsan oyundan yapacağın ayarlar geçerli olacaktır.
ÖRNEK
FXAA düzeltmesi. AÇIK yapıldı. Hangi değerin verilebileceği ise 2 alt satırda UYGULAMA KONTROLÜNDE olarak belirtildi.
Sen burada FXAA yı oyun içerisinden kaç istiyorsan o kadar yaparsın. İster 4X istersen 8X Ama öntanımlı olarak 24X yapar da uygulama kontrolünü açmazsan sistemin oyun vaziyetine göre kasılabilir de.