Ana içeriğe git
Konu: [Tartışma] 4000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama (1029 Kez okunmuş)

Ynt: [Tartışma] 4000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama

Yanıt #45
Buda monitörlü sistem :)

Yanıt #46
Yunus, abim,
Bak şimdi hiçkimse yazdıklarıma darılmasın veya gücenmesin.

Eğer işi yamyam abiye soru sorarak çözmeyi düşünüyosan bu konu çözülmez; çözülsede 20 sayfayı aşar; aşmasa da fayda gelmez.

4000TL ile bilgisayar toplama de'mi konu? Evet.
İki yol var:
1-İnternet camiasından okuduğum kadarıyla eleman parayı Recep Baltaş'a göndererek rica ediyormuş, o da kurup gönderiyormuş. "-MUŞ" yalnız ona göre. Sen de öyle yapabilirsin.

2-Parayı YAMYAM abiye gönderirsin. amacını söylersin. hangi oyunlar? Sistemde nelerle karşılaşılmasın?(don gömlek şutter kalecier) belirtirsin. sana 3850TL'lik sistemi toplar. 150TLsini de kendi cebine koyar ohhh.

Her halükarda alan da satan da mutlu olur.

Ne bileyim benim aklıma bu geldi. Madem YAMYAM abiye güveniyorsunuz, ki benim elimde para olsa düşünmeden verirdim siz bilirsiniz, yaptırın derim.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #47
4 bin tl ye çıkabilen en iyi oyun sistemi üsttedir kimsede benim bu yazıma alınmasın her parçanın hesabını tek tek veririm buraya oldumu :) sinerjide parçalar vatana göre ucuz bu nedenle 3d nand force kontrolcülü ssd bile kullanabildik ama vatanda işler değişmekte :) sdn mod ekibinde yer alıyorum butür parçalar hergün önerilmekte takibatım yüksek yani recep baltaş isimli arkadaş katıksız bir asus fanboyudur ve oyundan çokta anlamaz.

Yanıt #48
Yunus, abim,
Bak şimdi hiçkimse yazdıklarıma darılmasın veya gücenmesin.

Eğer işi yamyam abiye soru sorarak çözmeyi düşünüyosan bu konu çözülmez; çözülsede 20 sayfayı aşar; aşmasa da fayda gelmez.

4000TL ile bilgisayar toplama de'mi konu? Evet.
İki yol var:
1-İnternet camiasından okuduğum kadarıyla eleman parayı Recep Baltaş'a göndererek rica ediyormuş, o da kurup gönderiyormuş. "-MUŞ" yalnız ona göre. Sen de öyle yapabilirsin.

2-Parayı YAMYAM abiye gönderirsin. amacını söylersin. hangi oyunlar? Sistemde nelerle karşılaşılmasın?(don gömlek şutter kalecier) belirtirsin. sana 3850TL'lik sistemi toplar. 150TLsini de kendi cebine koyar ohhh.

Her halükarda alan da satan da mutlu olur.

Ne bileyim benim aklıma bu geldi. Madem YAMYAM abiye güveniyorsunuz, ki benim elimde para olsa düşünmeden verirdim siz bilirsiniz, yaptırın derim.
Abi ne zaman sistem toplama konusu dönse herkes güncel parçaları seçer performansı yüksek olan parçaları sisteme eklemeye çalışır. Tabii bütçesine göre.

Ama yamyam abi teknik özelliklerden yürüdüğü için bana farklı geliyor. Bu olayı anlamak istiyorum. İnternet camiasındaki insanlardan farklı önerilerde bulunuyorsa bir bildiği var. Ben de kanıt istiyorum çok mu? :D Belki de anlatmak istiyor ama biz anlayamayız diye anlatmıyor bilmiyorum :D

Konu bir yere bağlanmayacak sanırsam.

Yanıt #49
Herkesin fikri kendine ama oyun için extreme işlemci fazla özellikle orta seviye kartlar için bu benim görüşümdür herkesin fikri kendinedir bu konudaki bilgim yamyam abi kadar olmasada çokta az sayılmaz az parça test etmedik takibatım yüksek :) i3 bile gtx 1060 seviyesinde fps farkı yaratmıyor oyunlarda ki buda kullanıcı videolarında ortaya çıkıyor yani bencmark şirketleri değil ama bunu yamyam abiye göstersek bize sopa atacaktır o yüzden anlaşmamız zor .

Yanıt #50
Abi ne zaman sistem toplama konusu dönse herkes güncel parçaları seçer performansı yüksek olan parçaları sisteme eklemeye çalışır. Tabii bütçesine göre.

Ama yamyam abi teknik özelliklerden yürüdüğü için bana farklı geliyor. Bu olayı anlamak istiyorum. İnternet camiasındaki insanlardan farklı önerilerde bulunuyorsa bir bildiği var. Ben de kanıt istiyorum çok mu? :D Belki de anlatmak istiyor ama biz anlayamayız diye anlatmıyor bilmiyorum :D
TEK KANITIMI YAZAYIM DA ANLAYANLAR ANLASIN.
Güncel parçaların sorunlu olup olmayacağı şimdilerden belli olmaz. Literatüre (Araştırma veritabanına) girmemiş bir GTX1060 ın ilerde üretim hatası ile karşına çıkmayacağını bilemezsin. Bunu en iyi bizim @okinkurt bilir.
Zamanında GTX660 önermiştim. Kemik gibi bir ekran kartı idi. Bu gün piyasada olsa yine önerirdim ve hatta kendime bile alırdım.
Evet kart eskidir, güçlü bir kart değildir. Ama Bir 970 gibi de pahalı değildir.4 çekirdekli bir işlemcili sistemde gayet ideal sonucu verir. Bunu söylerken de illa 660 al demiyorum haa.
RAM konusunda ise DDR4 ler de henüz araştırma safhasındadır. Her ne kadar RAM lerde pek sorun olmasa da olası sorunlarda temin edilecek diğer ürünlerin (anakart ve işlemci) uyumları yasal olarak çözülemez. Baş ağrısı yaratır. Ama bütçe elveriyorsa 2 adet 4GB DDR4 alınabilir.
Ben zamanında 10.000$ ık sistem de toplamıştım. Ama arkadaş tüm tavsiyelerime kulak verdiği için hala takır takır kullanıyor o sistemi.
Alıntı
Ben ticaret adamı değilim.
Sana kaç kere ver bana 150 kaat sana RAM göndereyim diye dedim. >:(

Yanıt #51
Herkesin fikri kendine ama oyun için extreme işlemci fazla özellikle orta seviye kartlar için bu benim görüşümdür herkesin fikri kendinedir bu konudaki bilgim yamyam abi kadar olmasada çokta az sayılmaz az parça test etmedik takibatım yüksek :) i3 bile gtx 1060 seviyesinde fps farkı yaratmıyor oyunlarda ki buda kullanıcı videolarında ortaya çıkıyor yani bencmark şirketleri değil ama bunu yamyam abiye göstersek bize sopa atacaktır o yüzden anlaşmamız zor .
Şavalak şaban OkinGURT.
Sen İyemedili sistem toplayıncaya kadar ortalığı kemiriyordun.
Önersene arkadaşa sendeki İyemedili sistemi delikanlıysan :D

Yanıt #52
Şavalak şaban OkinGURT.
Sen İyemedili sistem toplayıncaya kadar ortalığı kemiriyordun.
Önersene arkadaşa sendeki İyemedili sistemi delikanlıysan :D

Abi bu dolar ile i yemedi çıkmaz zaten çıksada gereksiz bu kartla performans fark etmiyor oyunlarda alan biçok adamlar haşır neşirim SDN de modluk yapyorum bu aralar şikayet eden yok kullanıcı incelemelerinde i3 / i5 / i7 ,, 1060 ,, 470x , 480x farketmiyor istersen atıyım dicem ama inanmazsın sen bana :D i7 gene toplarız ama kartı aşağı çekeriz buda benim içime sinmez şahsen

https://www.youtube.com/watch?v=vd6uwxBcJ6A

Yanıt #53
TEK KANITIMI YAZAYIM DA ANLAYANLAR ANLASIN.
Güncel parçaların sorunlu olup olmayacağı şimdilerden belli olmaz. Literatüre (Araştırma veritabanına) girmemiş bir GTX1060 ın ilerde üretim hatası ile karşına çıkmayacağını bilemezsin. Bunu en iyi bizim @okinkurt bilir.
Zamanında GTX660 önermiştim. Kemik gibi bir ekran kartı idi. Bu gün piyasada olsa yine önerirdim ve hatta kendime bile alırdım.
Evet kart eskidir, güçlü bir kart değildir. Ama Bir 970 gibi de pahalı değildir.4 çekirdekli bir işlemcili sistemde gayet ideal sonucu verir. Bunu söylerken de illa 660 al demiyorum haa.
RAM konusunda ise DDR4 ler de henüz araştırma safhasındadır. Her ne kadar RAM lerde pek sorun olmasa da olası sorunlarda temin edilecek diğer ürünlerin (anakart ve işlemci) uyumları yasal olarak çözülemez. Baş ağrısı yaratır. Ama bütçe elveriyorsa 2 adet 4GB DDR4 alınabilir.
Ben zamanında 10.000$ ık sistem de toplamıştım. Ama arkadaş tüm tavsiyelerime kulak verdiği için hala takır takır kullanıyor o sistemi. Ben ticaret adamı değilim.
Sana kaç kere ver bana 150 kaat sana RAM göndereyim diye dedim. >:(

Eğer parçalar sorunlu olsaydı millet sorunlu firmayı topa tutardı. Emin ol ortalık yıkılırdı. İnternette bir sürü benchmark testleri ve bir sürü de olumlu kullanıcı yorumu var. Ama sen hepsini görmezden geliyorsun.

Oyunlarda işlemci kullanımı %50-70 arasında değişiyor ve bu anda ekran kartının kullanımı da %100 lere vurabiliyor. Sence bu senaryoda bir sıkıntı var mıdır? Açıkçası ben bir sorun göremiyorum.
Senin tavsiye ettiğin sistemde muhtemelen işlemci çok güçlü kalacak, ancak ekrana 3D objeleri fırlatan ekran kartı yavaş kaldığı için FPS düşüklüğü yaşanacak. Oyun sisteminde ekran kartının tam performans yani %100 kullanıma ulaşması mantıklı ve istenen birşeydir.

Kartları test için karşılaştırdığın site güncel bir site değil bence başka güncel bir sistem bulmalısın. Seri çıkalı ne zaman oldu bu adamlar hala sisteme kartları eklememişler.

Yanıt #54
Bence heç sistem alınmaması daha iyi dolar zaten afedersiniz kol gibi olmuş :D

Yanıt #55
Yahu o zaman neyi tartışıyoruz.
En başından beri tek kriter var. UZUN ÖMÜRLÜ SİSTEM
İ5 lerin kendi ömürleri bile birkaç yıldır değişiyor. İlk çıktıklarında 45nm miydi ne idi şimdilerde 16nm diye piyasaya çıkıyorlar.
Bir İ7 sistem uzun süre tüm işlemler için yeterli olacaktır. Bir i5 bazı oyunlarda yetmeyebilecektir.
Bir ekran kartı zaten gün be gün değişim gösteriyor.
Ne önerirsek önerelim zaten uzun ömürlü olamayacak kesin. Sen 960 ı alalı 1 sene oldu bu günlerde çöp deniliyor.
BEN NE DİYEYİM.
Ben sadece teknik olarak en uygun bileşenleri seçmeye, bütçeyi denkleştirmeye ve en akıllı seçeneği sunmaya çalışıyorum.

Yanıt #56
i5 2500k bile hala iş yapıyor bu cpu lar zaten uzun ömürlüler abi bizim niyetimizde paraya göre en iyi öneridir yoksam benim cebime giren çıkan yok yani :D i5 in yetmediği herhangi bir oyun yok ..

Yanıt #57
Ona kalırsa benim QUAD şlemcili sistemim bile canafar gibi iş yapıyo.

Yanıt #58
Abi quad lar i3 ler i5 ler bunlar zaten iyi işlemciler gidipte gtx 1080 felan takmazsan tabi üstüne gerek yok paraya yazık .

Yanıt #59
Abi quad lar i3 ler i5 ler bunlar zaten iyi işlemciler gidipte gtx 1080 felan takmazsan tabi üstüne gerek yok paraya yazık .
O zaman ne diye gıbızlanıyoruz ki.
Alsın bir tane i3 lü sistem. Taksın bir tane 1080 oldu bitti işte. Yıllarca oyun oynasın  ;D
Yahu adamlar.. Pardon gavuristandaki BEY'ler çift 2011 soket İ7 sistem yapıyorlar sizler hala ekran kartındasınız  >:(