Ana içeriğe git

Konu: Eski PC üzerine (448 Kez okunmuş)

• stk4221
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: Eski PC üzerine
Yanıt #30
yahu  seron su  yamyam reise  telgraf çek ateş yak mesaj at   birşey söyle  ya  zordayım diyom ekran dalga dalga karadeniz gibi  kör olacam  reis kendi istikbalinin peşinde  çöz bu işi

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #31
yahu  seron su  yamyam reise  telgraf çek ateş yak mesaj at   birşey söyle  ya  zordayım diyom ekran dalga dalga karadeniz gibi  kör olacam  reis kendi istikbalinin peşinde  çöz bu işi
Adamım ANGARA'DA isen gel yanıma bi görüşek.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #32
Adamım ANGARA'DA isen gel yanıma bi görüşek.

ikinci ellere bak bence çünkü senin iş harbi zor. yamyam da veresi yok, eee.... sen öyle kaldın.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #33
ikinci ellere bak bence çünkü senin iş harbi zor. yamyam da veresi yok, eee.... sen öyle kaldın.
@seron
Sen bi fiyat koy. Aramızı bul.
Benim veresim olmadığından değil almak istediğim kart 1000-1500 TL olduğu için.
Biraz önce baktım 550TL ye satılan kartlar da var. Eğer bunlardan çift monitör çıkışlısını Türkiyede bulabilirsem mesele yok.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #34
abi ben araya girersem ben de kötü olurum ama 1000-1500 arası bir kart rahat 400-450ye satılır. 500e de satılır 550ye de satılır, 600e kadar gideri var ama arkadaş yabancı değil. işine gelirse bassın alsın bence.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #37
Abi konu iyice kaynadı gitti ama,
çift monitörü ne için istiyorsun? Yani kullanacağın uygulama nedir?
Sadece ses işi içinse ben sana teeee dedem zamanından kalma çift monitör desteckli bulem.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #39
Abi "iş istasyonu" diyorsun da iş istasyonu genel bir tanım.
Kimisi Video kurgu yapar, birden fazla monitör kullanır. Bunun adı iş istasyonudur.
Kimisi ses kurgu müzik beste vb yapar, birden fazla monitör kullanır. Bunun adı iş istasyonudur.
Kimisi oyun geliştirir program yazar,  birden fazla monitör kullanır. Bunun adı iş istasyonudur.

Sen muhtemelen sesle uğraşacaksın. Ve yine tahmin edeyim adobe audition gibi yazılımlarla uğraşacaksın.
O halde sana iki adet monitör gayet yeterli olur. Ama kartın pahalı-ucuz olmasıyla ne alaka? (tahmin ettiğim gibiyse tabii)

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #40
Zaten ben de pahalı kart aramıyorum.
Benim derdim ucuz kartlarda çift monitör çıkışı olmamasıdır. Tek bulabildiğim o 1500TL lik asus ekran kartı. GTX750 lerde de var ama türkiyedekilerde yok.
Elimde ATIX1550 ve XT1850 gibi eski kartlardan da var. Çalışsaydı olurdu. Az da olsa kartın render kabiliyeti olması gereklidir.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #41
Hmm anladım.
Sen biraz para bayılacaksın kaçarı yok.

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #42
Arkadaşlar ve @stk4221
Son yapılan testlerimde ve uygulamalarımda eski ekran kartım olan GF9800 ümü çift monitör desteği ile kullanabildim.
Meğerse özel bir kablo gerekli imiş. 9800 ün de çift ekran desteği varmış.

Bu sebepledir ki ekran kartımın satışından vazgeçilmiştir.
Arkadaşlarımın bu satıştan vazgeçmemi anlayışla karşılayacağını umuyor, ilgili arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Konuyu açmamdaki amaç eski PC mi işine yarayabilecek arkadaşlara uygun fiyatla satıp çift ekran destekli yeni bir sistem toplamak idi. Hal böyle olunca eski PC min değerinin çok altında bir ücretle takdir etmiş olsam da ne bana ne de alan kişiye pek faydası olmayacaktı.
Çünkü bu gibi eski donanımlar değerinin yarısından aşağıya bile satışa sunulsa ne alan kişinin işine yarayacak ne de satan kişiye az da olsa peşinat için kaynak sağlayacaktır.
Böylece konumuz çözümlenmiş ve tatlıya bağlanmıştır.