Ana içeriğe git

Konu: YAMYAM'ların SOHBET bölgesi. II (9256 Kez okunmuş)

Ynt: YAMYAM'ların SOHBET bölgesi. II
Yanıt #45
Merak etme.
5-6 sene önceleri sana ÇANAK ÇÖMLEK anteni için verdiğim direktifleri çok iyi biliyorum.
O yıllarda 128K EDGE hızı ile bağlanabilirken ÇANAK anten ile 3-5Mb/sn leri görünce mart kedisi gibi olmuştun :D

Aynen abi şuan çok dandik bir sistem var tam dediğini yapamasamda modemi dışarı almamız ve çatıda fink atarak noktayı bulmam sonucu baya iş görür hale geldi sayende bana kalsa hala içerde 2g ile cinnet geçirirdim ancak şuda var vodafone sinyal kalitesini baya düzeltti eskisi gibi ping çok artmıyor turkcell 5 senede anca sinyal getirebildi vodafone bu konuda daha iyi bence

Bu arada eski tip k 3773 testi router dan 6 mb daha az almakta buda modemin önemini gösteriyor ..

Vodafone resmi kaynaklarında 20 mb hız gösteriyor bu modem ancak gördüğün gibi router ın çekiş gücü ile baş edemiyor 6 da sınırlıyor.
  • Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 23:26:53 - okinkurt

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #46
Bence artık hiç gıbızlatma.
Bu hız bile oldukça iyi bir hız.
Ben şehir merkezinde bile bu kadar hızı görmüyorum. Zaten benim çok fazla hıza ihtiyacım yok. Ping oynamasın yeterli.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #47
Arkadaşlar merhaba,
malesef settlers için haberler hoş değil.
Beğenmedim.
Ama Onur ağabeyin hatırı için öğrenip bir iki kez çeviririm.
Oyunun kuralları ve grafikler aşşşşırı ilkel.
Onur abi inadetmeyip AOE - II denese gudurur herhalde... :)

Yanıt #48
Arkadaşlar merhaba,
malesef settlers için haberler hoş değil.
Beğenmedim.
Ama Onur ağabeyin hatırı için öğrenip bir iki kez çeviririm.
Oyunun kuralları ve grafikler aşşşşırı ilkel.
Onur abi inadetmeyip AOE - II denese gudurur herhalde... :)

Abi işte grafiklere laf etmiyecektin şimdi yamyam abi seni pataklıyacaktır :D 2 sene önce aynı hataya bende düştüm ordan biliyorum :D combo geliyor siper al :D

@seron abi Oyunun grafikler normalde 800x600 e kilitli bunu açmayı göstereyim size eğer açık değilse uygulayın baya hoş grafik oluyor ozaman öncelikte oyunun kurulu olduğu yere gidiyoruz Config klasörünü açıyoruz orda gamesettings var onu not defteri ile açıp resimdekini uyguluyoruz..

• Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 23:44:59 - okinkurt

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #49
Abim tamam da sıkıntı sadece o değil.
Tabi ki burada alışkanlıkların da etkisi var.
Nedir, köylüler vardır. Bu köylülerden istediğini seçersin. sen git odun kes sen git meyve topla sen git madende çalış dersin.
nerede kaç kişi çalışacaksa sen belirlersin.
bu oyun öyle değil ki? köylüleri seçemiyorsun.
Mesela bir tarım kooperatifi ya da çiftlik yaparsın, işçiyi  yönlendirirsin, gider çalışır, tıkır tıkır kaynak birikir.
bu öyle değil. işçiler boş boş bekliyor. neymiş şunun şöyle olması için şu binayı yapıp şu kadar kaynak biriktirip,...
daha sonra da o kaynağı işlemek için falancanın kapısını çalıp, endonezyadan izin belgesi imzalayıp...
ooohoooooo! oyunu ne zaman oynıyacaz?

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #50
Abim tamam da sıkıntı sadece o değil.
Tabi ki burada alışkanlıkların da etkisi var.
Nedir, köylüler vardır. Bu köylülerden istediğini seçersin. sen git odun kes sen git meyve topla sen git madende çalış dersin.
nerede kaç kişi çalışacaksa sen belirlersin.
bu oyun öyle değil ki? köylüleri seçemiyorsun.
Mesela bir tarım kooperatifi ya da çiftlik yaparsın, işçiyi  yönlendirirsin, gider çalışır, tıkır tıkır kaynak birikir.
bu öyle değil. işçiler boş boş bekliyor. neymiş şunun şöyle olması için şu binayı yapıp şu kadar kaynak biriktirip,...
daha sonra da o kaynağı işlemek için falancanın kapısını çalıp, endonezyadan izin belgesi imzalayıp...
ooohoooooo! oyunu ne zaman oynıyacaz?
Her oyunun kuralları vardır.
Settlers te KALİFİYE olmayan elemanlar yönlendirilemez.
BİLİM ADAMI, PIONEER, GARDENER, ASKER gibi kalifiye elemanları yönlendirebilirsin.
Diğer elemanlar iş olduğunda amele pazarından seçilip gerekirse giderler.
İsterseniz online birer el çevirek.
Ama OkinGURT HOST olmalı.
Hemen haber verirseniz XP ye geçeceğim.

Yanıt #51
Her oyunun kuralları vardır.
Settlers te KALİFİYE olmayan elemanlar yönlendirilemez.
BİLİM ADAMI, PIONEER, GARDENER, ASKER gibi kalifiye elemanları yönlendirebilirsin.
Diğer elemanlar iş olduğunda amele pazarından seçilip gerekirse giderler.
İsterseniz online birer el çevirek.
Ama OkinGURT HOST olmalı.
Hemen haber verirseniz XP ye geçeceğim.

Abi turkcell stabil dursaydı olurduda vodafone da kota çok az bende oyuna girersem biter direk gameranger port açık olursa eğer seron abide calısır statik ip istemiyor ille.

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #52
Abi turkcell stabil dursaydı olurduda vodafone da kota çok az bende oyuna girersem biter direk gameranger port açık olursa eğer seron abide calısır statik ip istemiyor ille.
Settlerste stabilite çok ta önemli sayılmaz.
Arada bir don olsa da bağlanır gideriz.
Önemli olan seronun da oynamak isteyip istememesi.
Oynamak istiyorsanız hadi diyin açayım. Yok istemiyorsanız ben kafama göre takılırım.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #53
Abi nasıl gireceğiz. bir siteye falan üye olmam gerekli mi?

Yanıt #54
Settlerste stabilite çok ta önemli sayılmaz.
Arada bir don olsa da bağlanır gideriz.
Önemli olan seronun da oynamak isteyip istememesi.
Oynamak istiyorsanız hadi diyin açayım. Yok istemiyorsanız ben kafama göre takılırım.

Abi stabilite derken hız sıfırlanıyor ping 4-5 bin ucuyor kopartıyor turkcell sinyal full niye böle yapıyor anlamadım şuan 260 mb kotam var vodafone da .

Siz aranızda kurun ay basında 3 lü yaparız bu arada @seron abi anlatım burda bunu yapıcaksın .

http://elektronikprojeler.com/index.php/topic,6874.0.html?PHPSESSID=4ef76eefa7b04d1c62d7b9f5bc9b50d6

Setlers için yap sonra oyun içinden gerekli yeri bulursun zaten multiden basit birşey yalnız tekrar edeyim port açık değilse birbirinizi göremezsiniz.
  • Son Düzenleme: 16 Nisan 2016, 00:05:19 - okinkurt

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #57
Abooooo! kaç yıl aradan sonra millet cayır cayır Age of empires oynuyo biz burda yamyam abiye laf anlatcaz diye uğraşıyoz hey Allahım...
Neyse hesap oluşturdum. biraz daha bekleyin...

Yanıt #58
Abooooo! kaç yıl aradan sonra millet cayır cayır Age of empires oynuyo biz burda yamyam abiye laf anlatcaz diye uğraşıyoz hey Allahım...
Neyse hesap oluşturdum. biraz daha bekleyin...

Abi herşeyi oynuyolar o program ile ille bize bağlı değilsin istersen kur age ofu odalara katıl oyna :D

Haa dediğim gibi ben giremem aranızda acın benim internet ayın 22. de yenileniyor 200 mb ile 6 gün idare etmem lazım bir sorun çıkarsa söleyin ben çözmeye çalışırım.
  • Son Düzenleme: 16 Nisan 2016, 00:19:55 - okinkurt

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #59
Yav bi'dur. Şunu nasıl yapacağımı bir örgenmeye çalışıyorum.  yan sekmede senin anlatım var. ama sorun şu ki oyun listesinde settlers yok.
Aha! çıktı lan çıktı!
dur bakiyim nasıl giriyoz...