Ana içeriğe git

Konu: YAMYAM'ların SOHBET bölgesi. II (9237 Kez okunmuş)

• gevv
  • [*][*][*][*][*]
  • Yönetici
Ynt: YAMYAM'ların SOHBET bölgesi. II
Yanıt #15
@seron   sadece konu taşınması hakkında bilgilendirme yaptım her hangi bir sorun yok    sohbete devam  yani :)
  • Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 22:00:10 - gevv
Umarım gelmez ilham perilerimin sonu... ! Modifiye uzmanı web üzerinde 320volt ile yaktı mumu.... Ben deli dolu biriyim.. ama şuan sadece doluyum....

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #16
Yok ben de sorun var demedim hocam ;D
Öneriniz varsa mesela ona göre farklı konular da işlenir.
Mizah konusunu anlamadım ondan sordum.
Bildiğin gibi bu başlık karmakarışık bir yer. Mizah da var, gırgır da var, birazcık bilgi, ucundan azıcık elektronik, yoğun şekilde bilgisayar ve internet, azıcık oyun... ne ararsan. Başlığın yerinin değişmesi vb farketmez. ama şöyle anladım "daha evvel daha bilimsel tartışıyordunuz yine öyle olsun" eğer durum buysa daha konuşacağımız çok şey var sırada :D

Yanıt #17
En çok mizah yapan benim eğer rahatsızlık oluyorsa yapmayız sorun değil sayın yönetici :)

Bu arada Vodafone cihazda turkcell calıstırmayı başardım sonuç türkiye 30 ms avrupa 90 ms net 7 mb dir özellikle yamyam abiye duyurulur.

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #18
Siz yine devam ededurun, ben hafiften muhabbetiniz turp sıkar gibi yapııııp,...

Elimde Onur abinin gönderdiği bir işlemci var:
İntel
Pentium D
3Ghz/4M/800/05A

Yine hurdaların arasından çıktı:
İntel
Pentium D
3,4Ghz/4M/800/05A

Bir tane daha var, hurdacıdan aldım:
İntel
Pentium DUAL CORE
2,50Ghz/2M/800/06

Elbette onur abinin işlemciyi bu gece test edeceğim. ancak, sizler hangisini kullanmamı önerirsiniz?
onur abinin işlemci: 3,0Ghz-4MB keş belleği var. tek çekirdek.
diğeri 3,4Ghz- aynı. tek çekirdek.
hurdacıdan alınan, 2,5Ghz-Çift çekirdek-2MB keş bulunmakta.
Pentium D leri çift çekirdek diye biliyordum. Bunu öğrenmenin tek yolu BIOS içerisinden HT (Hyper Threading) özelliğini kapatıp görev yöneticisinden çekirdek adetine bakılmalıdır.
Ancak DUAL CORE işlemcilerin komut kümeleri daha fazla idi sanırım. (Yanlış olmasın araştıralım)
İlk etapta CACHE miktarı önemli gibi görünüyor. Sonra çekirdek hızı (GHz cinsinden) tercih sebebidir. Elbette ki anakartın desteklediği ölçüde FSB hızı da oldukça etkendir.
GENEL KRİTERLER.
1 Anakart ve işlemci destekliyorsa FSB hızı.
2 CACHE
3 İşlemci hızı.
Bu sıralamalar doğrultusunda eldeki şmkanlar değerlendirilebilir.
Özgürece'ye temin etmiş olduğum işlemcinin FSB 'si 1333MHz olduğu ve anakart ve RAM'ler desteklediği için sistem UÇUYO :D

Abi modeme taktım full turkcell cekmekte ancak cihaz vodafone a ait ama kilitsiz bununla bağlamaya calısıyorum.
Test edebilirsen tercihlerin de artacaktır.
Bakarsın Türkcell sorunsuz çekiyordur o zaman ÇANAK ÇÖMLEK ile uğraşmana gerek kalmayabilir.

@Mr_YAMYAM  hocam  konunun  başlığı  "YAMYAM'ların SOHBET bölgesi"  olduğu için  ve "SOSYAL MİZAH"  konularının da  olması sebebiyle  BİLİMSEL, TEKNOLOJİK, TEKNİK  konuları  pasif kalıyor diğerleri öne çıkıyor eski konuda  faydalı bilgiler vardı ama sosya, mizzah  daha ağır bastı arada kayboldular

halbu ki  BİLİMSEL, TEKNOLOJİK, TEKNİK  konularında  paylaşım veya sorun konuları ilgili kategorlerde yeni konu olarak gönderilse daha faydalı olurdu  yine de grubun forumda  kaynaşması güzel :)

yeni ve eski konuyu  "Geyik Mizzah" bölümüne taşıdım taşıdım 
@gevv  Gayet doğru diyorsunuz.
Forumun akışı içerisinde zaman zaman belirtmekteyim. Teknik veya özel bilgi gerektiren bir konuda bilgi talep edilirse tüm verilerle bir konu başlığı açılmalı ve ilgilenen arkadaşlar için konu başlığının linki sohbet bölgesinde verilirse hem konumuz amacından uzaklaşmayacaktır, hem de açılan konu içerisindeki teknik detaylar istenildiğinde rahatlıkla bulunabilecektir.
Ancak yamyam arkadaşlarımız dahil bu kurala rağbet etmezlerse pek yapabilecek şey kalmıyor.
@okinkurt  bilir.
Eskiden bu mantık ile hareket ederdik. Bir teknik sorun hakkında bilgi veya öneri talep eden arkadaşlar sohbet bölgesinde yazarlardı ve bilgili yamyamlar hurra o başlığıa doluşurlardı.
Şimdilerde bu uygulamayı yaptırabilmek için kişileri İP'le çekmem gerekiyor ne yazık ki :D

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #19
Arkadaşlar antivirüsüm sistemi yeniden başlat diye gıcıklık yapıyor. Birazdan dönerim...

• gevv
  • [*][*][*][*][*]
  • Yönetici
Yanıt #20
dediğin gibi @seron  mizzah, gırgır ağır basıyor bende bunun için  "Geyik Mizzah"  bölümü açtım ve konuları taşıdım 

teknoloji, bilim vb. de var niye konu  "Geyik Mizzah"  bölümüne taşındı  diye sorular gelecekti bende açıklama yaptım  baştan önlem alayım dedim :D ortalık karıştı
Umarım gelmez ilham perilerimin sonu... ! Modifiye uzmanı web üzerinde 320volt ile yaktı mumu.... Ben deli dolu biriyim.. ama şuan sadece doluyum....

Yanıt #21
@Mr_YAMYAM abi ilk testlerde 3g vodafone dan hız olarak yavaş ancak ping bariz daha iyi görünmekte sinyal stabil full

• Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 22:10:47 - okinkurt

• gevv
  • [*][*][*][*][*]
  • Yönetici
Yanıt #22

@gevv  Gayet doğru diyorsunuz.
Forumun akışı içerisinde zaman zaman belirtmekteyim. Teknik veya özel bilgi gerektiren bir konuda bilgi talep edilirse tüm verilerle bir konu başlığı açılmalı ve ilgilenen arkadaşlar için konu başlığının linki sohbet bölgesinde verilirse hem konumuz amacından uzaklaşmayacaktır, hem de açılan konu içerisindeki teknik detaylar istenildiğinde rahatlıkla bulunabilecektir.
Ancak yamyam arkadaşlarımız dahil bu kurala rağbet etmezlerse pek yapabilecek şey kalmıyor.
@okinkurt  bilir.
Eskiden bu mantık ile hareket ederdik. Bir teknik sorun hakkında bilgi veya öneri talep eden arkadaşlar sohbet bölgesinde yazarlardı ve bilgili yamyamlar hurra o başlığıa doluşurlardı.
Şimdilerde bu uygulamayı yaptırabilmek için kişileri İP'le çekmem gerekiyor ne yazık ki :D

hocam  bende ne yapacağımı bilemedim enson yeni bölüm çözümünü buldum  konuda gırgır, mizzah ağır basıyor forum geneli elektronik ile ilgilenen kişiler şimdi "genel sohbet" bölümünü profilden yok saysalar arada ilgilendikleri konularda olduğu için tam çözüm olmaz diye düşündüm  bende yeni bölüm oluşturdum  en azından  bölümün içeriği tam olarak belli genel değil 

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #23
Abi anakartımın kitapçığını vermiştim. şayet kotan yeterse orada detaylı yazıyor. hatta bios çipi bilmemnesi ıhc7 midir nedir ondan. geçen sene sana gösterdiğimde beğenmemiştin. en azından ıch10 olmalı demiştin. Bu anakartın özellikleri biraz düşük. tam olarak emin değilim. yalnız o bilgisayarı ilk aldığımda üzerinde gelen anakart bunun birkaç model üstüydü. onboard ekran modülü neyi vardı ve 4 adet ram slotu barındırıyordu...

Bu arada okinkurt 3Gyi aynı cihaz da mı test ediyorsun anlamadım. şimdi olay şu, ne oldu da internet düzeldi? yeni bir sistemem mi geçtin? çünkü daha evvel de aha süper oldu diye zıplıyordun, sonra yine şikayet etmeye başladın.

özgürece batarya süresini nasıl arttırdığını söylemezsen çatlarım. :D  ikincisi su geçiren telefona ne oldu?

Yanıt #24
Abi anakartımın kitapçığını vermiştim. şayet kotan yeterse orada detaylı yazıyor. hatta bios çipi bilmemnesi ıhc7 midir nedir ondan. geçen sene sana gösterdiğimde beğenmemiştin. en azından ıch10 olmalı demiştin. Bu anakartın özellikleri biraz düşük. tam olarak emin değilim. yalnız o bilgisayarı ilk aldığımda üzerinde gelen anakart bunun birkaç model üstüydü. onboard ekran modülü neyi vardı ve 4 adet ram slotu barındırıyordu...

Bu arada okinkurt 3Gyi aynı cihaz da mı test ediyorsun anlamadım. şimdi olay şu, ne oldu da internet düzeldi? yeni bir sistemem mi geçtin? çünkü daha evvel de aha süper oldu diye zıplıyordun, sonra yine şikayet etmeye başladın.

özgürece batarya süresini nasıl arttırdığını söylemezsen çatlarım. :D  ikincisi su geçiren telefona ne oldu?

Abi normalde vodafone kullanıyorum turkcell cekmiyordu bugün full cekti vodafone k3773 adlı cihazda birkaç ayar ile turkcell hattı bağladım onu test etmekteyim.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #25
Ortalık gerçekten karıştı. Kim kime ne cavap veriyor belli değil ;D
ben bir süre oyalanayım, siz önce internet olayını çözün, sonra gevvin bahsettiği gerekli konular için başlık açılması konusunda anlaşırız. en son benim donanıma bakarız.

şimdi settlersi kuruyorum beni rahatsız etmeyin... :)
  • Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 22:14:51 - seron

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #26
dediğin gibi @seron  mizzah, gırgır ağır basıyor bende bunun için  "Geyik Mizzah"  bölümü açtım ve konuları taşıdım 

teknoloji, bilim vb. de var niye konu  "Geyik Mizzah"  bölümüne taşındı  diye sorular gelecekti bende açıklama yaptım  baştan önlem alayım dedim :D ortalık karıştı
TÜM ARKADAŞLARA HATIRLATMA.
Arkadaşlar @gevv  doğru davranıyor.
Tek yapmamız gereken şey teknik konularda araştırma veya öneri isteniyorsa bunu ayrı bir başlık altında incelememiz olacaktır.
Defalarca arkadaşlarımı uyarmışımdır. Teknik bir konu olduğunda konu içeriğini ve teknik detayları ayrı bir konu başlığı açarak dile getiriniz. Yamyamların sohbet bölgesinde derdinizi birkaç cümle ile dile getiriniz ve konu linkini iliştiriniz.
İşte o zaman hiç kimsenin söyleyecek lafı olmaz.
Yahu bir konu başlığı açmak bu kadar zor mu ?  >:(
Elbette ki herzaman bir arıza veya bilimsel bir konuda bilgi ihtiyacımız olmayabilir. Bunu yaratmak elimizde değildir. Bu durumda sohbetlerimize buradan devam ederiz .
Belki bunları yazarken bazı arkadaşlarım yönetime yağcılık yaptığımı düşünebilirler.
ANCAK.
Başta Gevv ve diğer yamyam arkadaşlarım bilir ki benim kimselere eyvallahım yoktur. Benim forum yönetiminden tek beklentim disiplindir. Disiplin kuralına ben de uymazsam beni bile forumdan atabilirler. Asla gocunmam asla üzülmem.
Düzenli ve saygın bir forum için bu yazılanlar gereklidir.
Yamyamlar saygın olmalıdırlar.

• ozgurece
  • [*][*][*][*]
Yanıt #27
Su geçiren telefon Yatıyor, i phone telefon değişikliği yapmıyormuş, Batarya meselesine gelince çift sim takıldıktan sonra 5 saat şarjı giten telefona bir akşam şarj etmeyi unuttum, sabah kalkınca telefon hiç açılmıyor şarja bağladım ekranda dolan pil göstergesi ama hala açılmıyor uzun bir süre bekledikten sonra telefon açıldı şarj %15 ve doluyor, bu durumda anlaşıldiki telefonun şarjını tamemen sıfırlamak perfonmans artışı yaptı hemde 5 saaten 4-5 güne çıktı, telefonu ilk aldığımda bile 3 gün şarj gidiyordu, artık telefonu şarj etmek için tamamen pilini boşaltmak gerektiğini anlamış oldum.
  • Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 22:23:12 - ozgurece
L G 42 LM 620S LED TV
N E X T 10000 UHD Android Hibrit 4K
N E X T YE MACHINA 3D - ID 0001628
N E X T YE 2000 X CI PLUS
A S U S K53 SD

Yanıt #28
TÜM ARKADAŞLARA HATIRLATMA.
Arkadaşlar @gevv  doğru davranıyor.
Tek yapmamız gereken şey teknik konularda araştırma veya öneri isteniyorsa bunu ayrı bir başlık altında incelememiz olacaktır.
Defalarca arkadaşlarımı uyarmışımdır. Teknik bir konu olduğunda konu içeriğini ve teknik detayları ayrı bir konu başlığı açarak dile getiriniz. Yamyamların sohbet bölgesinde derdinizi birkaç cümle ile dile getiriniz ve konu linkini iliştiriniz.
İşte o zaman hiç kimsenin söyleyecek lafı olmaz.
Yahu bir konu başlığı açmak bu kadar zor mu ?  >:(
Elbette ki herzaman bir arıza veya bilimsel bir konuda bilgi ihtiyacımız olmayabilir. Bunu yaratmak elimizde değildir. Bu durumda sohbetlerimize buradan devam ederiz .
Belki bunları yazarken bazı arkadaşlarım yönetime yağcılık yaptığımı düşünebilirler.
ANCAK.
Başta Gevv ve diğer yamyam arkadaşlarım bilir ki benim kimselere eyvallahım yoktur. Benim forum yönetiminden tek beklentim disiplindir. Disiplin kuralına ben de uymazsam beni bile forumdan atabilirler. Asla gocunmam asla üzülmem.
Düzenli ve saygın bir forum için bu yazılanlar gereklidir.
Yamyamlar saygın olmalıdırlar.

Benim için sıkıntı yok ben forum için kendimi değiştirmem eğer uygun görünmüyorsa sölenir bizde çıkarız şahsi düşüncem ama kurallara saygımı var tabiki uyucaz.

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #29

Hocam sizin takdirinizdir ve doğrudur.
Burada bizlerin bilinçli olmamız ve yaratıcı ve bilimsel sohbetler etmemiz gereklidir. Teknik bir konudaki tartışma konusunu (Örnek AMPLİFİKATÖRLER) geyik muhabbeti bölümüne taşıyacağınızı kimseler düşünmez :D
Sizlerin yegane görevi ise forum disiplinini sağlamanızdır. Disiplinsiz bir forumda yaşanılanları @okinkurt  gayet iyi bilyor.
Tekrar belirtmem gerekirse.
Sohbet bölgemiz nereye taşınırsa taşınsın, içeriği üyelerin ilgileneceği şekilde olursa,, asla kimse durumdan rahatsızlık duymazlar.
Ben zaten taşımacılık konusunda sizinle ortak iş yapmayı planlıyordum :D