Ana içeriğe git

Konu: YAMYAM'ların SOHBET bölgesi. II (9304 Kez okunmuş)

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
BU ALANDA:
BİLİMSEL
TEKNOLOJİK
TEKNİK
SOSYAL
MİZAH
Konulu sohbetler yapılır.

TÜZÜĞÜMÜZ:
Her türlü bilgi paylaşımı başta olmak üzere, bilimsel ve teknoloji konularında, yardım talep eden arkadaşlarımıza yardımcı olabilmektir.

Hergün bilgili bir arkadaşımızı bilgilerinden faydalanmak amacıyla pişirip yemek geleneğimiz olmuştur.

NOT: Siyasi sohbetler yapılamaz.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: YAMYAM'ların SOHBET bölgesi. II
Yanıt #1
İlk mesajımızı düşelim o halde.
Önceki konumuzda Settlers oyunu hakkında konuşuyorduk.
Elbette, onur abi bize oyunu öğretirse, centilmenlik çerçevesinde güzel güzel oynarız, onur duyarız.
Ben bu tür onlayn oyunları severim. Lakin bugüne kadar internet sorunu yaşadığım iin oynayamamıştım.
Bu günlerden itibaren rahat rahat oynarız diye tahmin ediyorum.
Şimdi çıkmak zorundayım. Bir-iki saate kadar tekrar giriş yapmayı planlıyorum. Bu arada oyunu da kurarım.
Görüşmek üzere...
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #2
Konumuza BİLGİLİ, CESUR, KATILIMCI ve lezzETli üyeler aranmaktadır.
Bilgilerine güvenen ve yardımcı olmayı seven her üyemiz katılmakta özgürdür.

Yanıt #3
Selamun aleykum ahali ben ben geldim :D vay bee açılan kaçıncı konu oldu bu acaba duygulandım .

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #4
Bu arada çıkmadan evvel, madem burada mizah da konuşulabiliyor, ara sıra karikatür de paylaşalım:

Yanıt #5
Abi şu sahne süper :D

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #6
Selamun aleykum ahali ben ben geldim :D vay bee açılan kaçıncı konu oldu bu acaba duygulandım .
Çipirdek'ten beri 10 kez olmuştur sanırım.
Ama her açıldığında da rekor kırıp öyle kapanıyordu :D

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #7
Arkadaşlar.
@ozgurece  nerelerde acaba. Pek sesi soluğu çıkmıyor.
Yamyamlara yemek lazım. Biriniz şunu kapıp getirin de pişirip yiyek.

Yanıt #8
Yamyam abiiiiiiiiiiiii yamyam abiii turkcell 3g cekti hemde full telefon full alıyor 29 ms ping / 4 mb download / 4 upload yaşadım ben hiç çekmiyordu evin içine bile geliyor yalnız çatıdan 300 ms cıktı .

• ozgurece
  • [*][*][*][*]
Yanıt #9
Onursal Hocam Buradayım Soru ve cevapları Takip ediyorum ki birşeyler daha öğrenebileyim.
Hocam Bu pil coştu bitmek bilmiyor daha önce 5 saatte biten pil delirdi , o kadar uygulama açık, konuşma, internet banamısın demiyor Hey Maşallah.Bu durumda Tam şarjda demekki 4-5 gün gidecek, çoğu kullanıcı nasıl olduğunu birgün keşfedecek.

• Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 21:43:24 - ozgurece
L G 42 LM 620S LED TV
N E X T 10000 UHD Android Hibrit 4K
N E X T YE MACHINA 3D - ID 0001628
N E X T YE 2000 X CI PLUS
A S U S K53 SD

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #10
Siz yine devam ededurun, ben hafiften muhabbetiniz turp sıkar gibi yapııııp,...

Elimde Onur abinin gönderdiği bir işlemci var:
İntel
Pentium D
3Ghz/4M/800/05A

Yine hurdaların arasından çıktı:
İntel
Pentium D
3,4Ghz/4M/800/05A

Bir tane daha var, hurdacıdan aldım:
İntel
Pentium DUAL CORE
2,50Ghz/2M/800/06

Elbette onur abinin işlemciyi bu gece test edeceğim. ancak, sizler hangisini kullanmamı önerirsiniz?
onur abinin işlemci: 3,0Ghz-4MB keş belleği var. tek çekirdek.
diğeri 3,4Ghz- aynı. tek çekirdek.
hurdacıdan alınan, 2,5Ghz-Çift çekirdek-2MB keş bulunmakta.
---------------
Özgürece
1- o nasıl oluyor?
2- senin ayfon olayıyla ilgilenemedim. ne yaptın?
  • Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 21:49:00 - seron

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #11
Yamyam abiiiiiiiiiiiii yamyam abiii turkcell 3g cekti hemde full telefon full alıyor 29 ms ping / 4 mb download / 4 upload yaşadım ben hiç çekmiyordu evin içine bile geliyor yalnız çatıdan 300 ms cıktı .
Telefonlar ile modemlerin verici güçleri eşdeğer değildir.
Telefonların gücü 31 dbm (Takribi 1W) gücünde olup göndermiş olduğu sinyaller BAZ istasyonuna daha iyi ulaşabilir.
Modemlerde ise çıkış gücü takribi 100mW civarı olduğu için upload'ta sıkıntılı olmaktadır.

Onursal Hocam Buradayım Soru ve cevapları Takip ediyorum ki birşeyler daha öğrenebileyim.
Hocam Bu pil coştu bitmek bilmiyor daha önce 5 saatte biten pil delirdi , o kadar uygulama açık, konuşma, internet banamısın demiyor Hey Maşallah.Bu durumda Tam şarjda demekki 4-5 gün gidecek, çoğu kullanıcı nasıl olduğunu birgün keşfedecek.

Li-İon da olsa pillerin belli kurallar çerçevesinde kullanılması gereklidir.
Li-İon diye pillerin bitmeden şarj edilmesi hem pillerin cycle ömründen yemektedir hem de az da olsa ölü bölge oluşturabilmektedir.
Bilinçli kullanılan bir Li-İon pilin takribi 3-5 sene ömrü bulunmaktadır.

• gevv
  • [*][*][*][*][*]
  • Yönetici
Yanıt #12
@Mr_YAMYAM  hocam  konunun  başlığı  "YAMYAM'ların SOHBET bölgesi"  olduğu için  ve "SOSYAL MİZAH"  konularının da  olması sebebiyle  BİLİMSEL, TEKNOLOJİK, TEKNİK  konuları  pasif kalıyor diğerleri öne çıkıyor eski konuda  faydalı bilgiler vardı ama sosya, mizzah  daha ağır bastı arada kayboldular

halbu ki  BİLİMSEL, TEKNOLOJİK, TEKNİK  konularında  paylaşım veya sorun konuları ilgili kategorlerde yeni konu olarak gönderilse daha faydalı olurdu  yine de grubun forumda  kaynaşması güzel :)

yeni ve eski konuyu  "Geyik Mizzah" bölümüne taşıdım taşıdım 
  • Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 21:50:29 - gevv
Umarım gelmez ilham perilerimin sonu... ! Modifiye uzmanı web üzerinde 320volt ile yaktı mumu.... Ben deli dolu biriyim.. ama şuan sadece doluyum....

Yanıt #13
Abi modeme taktım full turkcell cekmekte ancak cihaz vodafone a ait ama kilitsiz bununla bağlamaya calısıyorum.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #14
@Mr_YAMYAM  hocam  konunun  başlığı  "YAMYAM'ların SOHBET bölgesi"  olduğu için  ve "SOSYAL MİZAH"  konularının da  olması sebebiyle  BİLİMSEL, TEKNOLOJİK, TEKNİK  konuları  pasif kalıyor diğerleri öne çıkıyor eski konuda  faydalı bilgiler vardı ama sosya, mizzah  daha ağır bastı arada kayboldular

halbu ki  BİLİMSEL, TEKNOLOJİK, TEKNİK  konularında  paylaşım veya sorun konuları ilgili kategorlerde yeni konu olarak gönderilse daha faydalı olurdu  yine de grubun forumda  kaynaşması güzel :)

yeni ve eski konuyu  "Geyik Mizzah" bölümüne taşıdım taşıdım 
Ben tam anlamadım.
Mizah yapılmasın mı?
 Ya da tam olarak istenen nedir? Ona göre bir ayar verebiliriz içeriğe.