image

Ana içeriğe git
Konu: yeraltı görüntüleme cihazı yapımı  (5332 Kez okunmuş)

Ynt: yeraltı görüntüleme cihazı yapımı

Yanıt #30
boşluk olayını en iyi GPR ler yapıyor, fakat metal dedektörü nasıl yapar bilemiyorum.
çünkü ben hiç arazi çalışması yapmadım. bahsedilen ürünler ticari bir ürün.

ayrımda vlf cihazlar daha iyidir. cihaz parası önemli değil derseniz hazır alın.
arazide uğraşmak sizin için daha önemliyse cihaz yapmak ile uğraşmayın.

grafik çizdirme vs yazılımsal şeyler, hazır bir program/tool mutlaka vardır.
önerdiğim yazılım belli cihazlarda çalışıyor sanırım.

Yanıt #31
hocam vlf ,pi, bfo bunlar hep hikaye digerleride öyle tabiki ayrim işene ben toprak altinda kesinlikle inanmiyorum
ve yapan varsa da hodri meydan diyorum  videolar ve havada ki testler yanilticidir toprak da eger gercek birşeyler yapmak istiyorsak eger demir tozu mineral kayalasmis demir tugla tasi gibi benzeri şeyleri ayirt edelim gerisi hikaye  benim dedektor did dedi zaman ben demeliyimki bu toprak altında civide cikabilir at nalida altinda gümüş te ama ellle tutulur gözle gorulur bisey ciksin yeterki kalite bu olsun butun dunya markalarina meydan okuruz ozaman kardeşim deriz bu makine ottu ise eger senin eline metal yada altindan bisey kesin gelicek
he bu anlattim birinci kısımdı
ikinci kısıma gelirsek eger bizim makine öttü bende magnetometer sensörü ile bide üstünden gectim eger benim magnetometer data aldigimi görürsem 2 boyut olur 3 boyut olur neyse ben derimki burda altın olma olasiligi dusuk  burda miknatislasmis bir metal yada bakir bisey var derim ona göre kazmayı vurmaya karar verirm bakarim kılıc cikar bakarım civi cikar bunu yine bilemem özellikle pasli ve miknatislasmis bir cizim ise derinlik artar yerin 2 metre altina kadar cok rahat data alabilirim
he bu sensörler elime gecince ben altina verdigi tepkiye gozetlicam ya cok az tepki vercek yada hiç
okudum bilgilere göre ve şu soyledim özellikte parada versem 50 bin tl versem bulamam böyle bir makine eminim ama kendim yapardam maksimim 1000 tl tutsun arge calismam oda yakıcam malzemeleri hesaba dahil ettim :)
anlıcanız hersey hikaye 3 boyutlar 5 boyutlar bu verdigim bilgilere göre makıne tasarlanirsa son kullanıcı dicek ki ben bu işin sonunda ya civi bulucam ya kılıc  yada aldıgım bilgiler dogrutusunda altın bulucam dicek işe baslıcak
''Paranın Başkaları İçin Taşıdığı anlam,
  benim için  birşey ifade etmiyor ''
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #32
hocam vlf ,pi, bfo bunlar hep hikaye digerleride öyle tabiki ayrim işene ben toprak altinda kesinlikle inanmiyorum
ve yapan varsa da hodri meydan diyorum  videolar ve havada ki testler yanilticidir toprak da eger gercek birşeyler yapmak istiyorsak eger demir tozu mineral kayalasmis demir tugla tasi gibi benzeri şeyleri ayirt edelim gerisi hikaye  benim dedektor did dedi zaman ben demeliyimki bu toprak altında civide cikabilir at nalida altinda gümüş te ama ellle tutulur gözle gorulur bisey ciksin yeterki kalite bu olsun butun dunya markalarina meydan okuruz ozaman kardeşim deriz bu makine ottu ise eger senin eline metal yada altindan bisey kesin gelicek
he bu anlattim birinci kısımdı
ikinci kısıma gelirsek eger bizim makine öttü bende magnetometer sensörü ile bide üstünden gectim eger benim magnetometer data aldigimi görürsem 2 boyut olur 3 boyut olur neyse ben derimki burda altın olma olasiligi dusuk  burda miknatislasmis bir metal yada bakir bisey var derim ona göre kazmayı vurmaya karar verirm bakarim kılıc cikar bakarım civi cikar bunu yine bilemem özellikle pasli ve miknatislasmis bir cizim ise derinlik artar yerin 2 metre altina kadar cok rahat data alabilirim
he bu sensörler elime gecince ben altina verdigi tepkiye gozetlicam ya cok az tepki vercek yada hiç
okudum bilgilere göre ve şu soyledim özellikte parada versem 50 bin tl versem bulamam böyle bir makine eminim ama kendim yapardam maksimim 1000 tl tutsun arge calismam oda yakıcam malzemeleri hesaba dahil ettim :)
anlıcanız hersey hikaye 3 boyutlar 5 boyutlar bu verdigim bilgilere göre makıne tasarlanirsa son kullanıcı dicek ki ben bu işin sonunda ya civi bulucam ya kılıc  yada aldıgım bilgiler dogrutusunda altın bulucam dicek işe baslıcak

olay dediğin gibi ayrım olayı arazide çok sıkıntılı. ama insanlara dedektör satarken gelde anlat bunu.. adam diyorki altını görünce ötsün.. mantık bu.. altın toprakda yanlız başına durmuyorki demir kaba koyuyorlar eee toprak oksitleniyor. bide toprakda başka mineraller varsa al sana karma karışık durum.. dolasıyla bu iş kararlı değil.. bence sadece delta pulse şeklindeki dedektörler uygun. metal malesef tek referans olucak.. bulduğun yeri kazacaksın başka şekilde olmuyor. dolasıyla değersiz bişey diye ayrıma inanıp kanmamak gerekiyor değerli olabiliyor. zaten her öten şeyde ayrı macera .. bakalım görüntülemede bi gelişme olucakmı..
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Yanıt #33
olay dediğin gibi ayrım olayı arazide çok sıkıntılı. ama insanlara dedektör satarken gelde anlat bunu.. adam diyorki altını görünce ötsün.. mantık bu.. altın toprakda yanlız başına durmuyorki demir kaba koyuyorlar eee toprak oksitleniyor. bide toprakda başka mineraller varsa al sana karma karışık durum.. dolasıyla bu iş kararlı değil.. bence sadece delta pulse şeklindeki dedektörler uygun. metal malesef tek referans olucak.. bulduğun yeri kazacaksın başka şekilde olmuyor. dolasıyla değersiz bişey diye ayrıma inanıp kanmamak gerekiyor değerli olabiliyor. zaten her öten şeyde ayrı macera .. bakalım görüntülemede bi gelişme olucakmı..

hocam ben çalısmalara hız veridim kafamda bazı şeyler var sensorler bi gelsin hele teorimi pratige dökersem buraya video koyucam işallah bide baana bilgisi olanlar biraz daha yardimci olursa işlerim kolaylasicak işh şuanakadar arkadaslardan epey bisey ögrendim sagolsunlar
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #36
ilk linkte verdiğin reed röle modülle yapılmış. 1 tlye aldığımız alarmlar varya onların içindeki sensör. reed röle icindede 1 tel var bunu ikiye bölmüşler kestikleri ucları yakın bişekilde yanyana koymuşlar. mıknatıs yaklaştırıldıgında ikisi birleşiyor yanı anahtar gibi çalışıyor.. bu devrenin daha kalitelisini cep telefonu ile yapabilirsin. google playde gaus meter veya manyetik dedektör yaz kur eğer telefonunda magnetik dedektör varsa bulduğun her mıknatis, magnetik oluşan herşeyi degerini okuyabilirsin.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Yanıt #37
2 adet  flux magnetometer sensör aldım bu hafta sonu çalısmalara başlıcam umarım iyi birşeyler ortaya çıkartabiliriz
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #38
ilk linkte verdiğin reed röle modülle yapılmış. 1 tlye aldığımız alarmlar varya onların içindeki sensör. reed röle icindede 1 tel var bunu ikiye bölmüşler kestikleri ucları yakın bişekilde yanyana koymuşlar. mıknatıs yaklaştırıldıgında ikisi birleşiyor yanı anahtar gibi çalışıyor.. bu devrenin daha kalitelisini cep telefonu ile yapabilirsin. google playde gaus meter veya manyetik dedektör yaz kur eğer telefonunda magnetik dedektör varsa bulduğun her mıknatis, magnetik oluşan herşeyi degerini okuyabilirsin.
verdiginiz bilgiler için tesekkür ederim google play birseyler indirdim işe yarıyo ama mesafe cok kısa
http://www.bilisimogretmeni.com/visual-studio-c/visual-studio-c-dersleri-c-ile-grafik-islemleri-3-ici-dolu-sekil-cizmek.html
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #40
arkadaşlar bugün ilk grafiksel görüntümü aldım projemde  birazdaha iyileştirme yapınca ilk resimleri atıcam işallah
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #41
merhaba  iyi  günler   cevabini  aradigin  sorunun  özeti      flc  100   kalite  olarak  iyi  bir  sensor   degil    cogu  zaman  ansizin  sensör  bozulabiliyor   ayrica  3 boyutlu  olarak  görüntüyü  vermez     göüntüyü  3 boyutlu  gösteren    radar   programlarinin   kendisidir  cünkü   programlar  ona  göre  yazilmistir   ister  3d  visilaizer  olsun  ister  future  160   programi    flc  100   sadece  aldigi  analog  bilgileri    islemciye  verir    islemci  analog  dan  digitale  cevirir    ve  bluetooth  veya  usb  üzerinden  aktarir    flc  100  ve  diger  magnometrelerin  calisma   sistemi  hepsi  ayni   kisaca   bu  sensörler   le   ilgili  örnek  vereyim    dünyanin  enerji  akimi   kibleye  dogrudur   pusula  her   zaman   kibleye   dogru  yönünü   cevirir  yön  konusunda eger  yanlisim   yoksa    eger  dünyanin   bir  enerji  akimi  olmasaydi   pusulada  dönmezdi   sensörde calismazdi   magnometre  sadece  toprak  altinda   giden  enerjiyi  tespit  etmekle  yükümlüdür   onun  disinda  baska  hic  bir  ise  yaramaz   ama   burda   teknik  olarak  mantigimizi  calistirdigimizda    toprak  altindaki  mahzen  ve  bosluklari  görebiliriz   bu  da  söyle  oluyor    arazide   enerji   akimin  istikametinde    toprak  altinda  gittigi  yönde  eger 2  metre  ilerisinde  bir  bosluk  varsa  enerji  bosluga  düser   ve  bosluga  düstügü  zaman    flc  magnometre  enerji  algilama  mantigiyla   calistigi  icin  örnegin  3voltluk  bir  enerji  veriyorsa  mutlak  0.5  volt  ile  1volt  arasinda  ya   asagi  düser   yada  yukari  cikar   bu  sadece  bir  örnektir  voltajlar  ve  daha  sonra  bosluk  bittigi  zaman  bu  sefer  de  yukar  ciktigi  icin  enerji     eski  voltaj  seviyesine  cikar  3  volta   örnegin  3  voltan  0.5  volt  cikardiginizda  2.5  volt  kalir   burda   radar  programinda   ne  yapiyor  bir  boluk  yani  mahzen  oda  gösteriyor  tabi  buda  renk  olarak  mavi  secilmistir    mesela  ucaga  bindiginiz  zaman   kolunuzda  yada  yaninizda  yükseklik  tespi  eden  saat  veya  cihaz   varsa   ucagk  yükselme  ve  alcalma  esnasinda   denizden  kac  metre  yüksek  oldugunu  gösterir     oda  boslugunu bu  sekilde  tespit  eder   altin  veya  diger  maddeleri   ise  ayni  sekilde   tespit  eder   metalin  üstünde    veya  altinda  gider  yani  metal  olsun  bosluk  olsun  enerjiyi  engelleyemez  yani  önündeki  engelin  ya  üstünde  ya  altinda  gectigi  icn   bosluk  ve  metal  tespiti  yapilir   eger  maden  altin   ise   altin  iyi  bir  iletken  ve  paslanmaz  oldugundan   radar  programinda  kare  olarak  görülmektedir   ayrica   beton  ve  minarelli  alanlarda    yüksek  gelirim  ve  benzeri  yerlerde  radar   calismaz  baz  istasyonlari  vs