image

Ana içeriğe git
Konu: yeraltı görüntüleme cihazı yapımı  (4913 Kez okunmuş)

Ynt: yeraltı görüntüleme cihazı yapımı

Yanıt #15
1- Devre elemanları verici bobin üzerinde bir elektrik akımı oluşturur.
2- Bu akım bobin etrafında manyetik alan oluşturur.
3- Bu manyetik alan metaller üzerinde Eddy Akımları dediğimiz vericiye ters yönde akımlar oluşturur.
4- Alıcı bobin bu akımları algılar
5- Alıcı bobinden gelen sinyaller alıcı devrede katbekat büyütülür 
LM358 sinyali yükselticek bir devre şeması kurarız  ozaman 
burda ayrıntı bobin degerleri ve omajları bunu nasıl yapabiliriz ?

Yeterli olmaya bilir bikaç katlı kurmalı hatta filtre devresi eklenmeli bence.Yada sinyal yükselteç devrelerinide ayrıca inceleyebilirsin.

Yanıt #16
Yeterli olmaya bilir bikaç katlı kurmalı hatta filtre devresi eklenmeli bence.Yada sinyal yükselteç devrelerinide ayrıca inceleyebilirsin.

manyetometer sensörlerde metalin manyetikleşme oranına göre derinlik değişir oyüzden derinlik konusunda birşey diyemiyosun  fazla ama en ufak aldıgın data bile işlemsel yükselteclerle yükseltirsek onu algılayabiliriz
dediginiz de haklılık payı var tabikide siz bizimle şema paylaşırmısınız kafanızda varmi bişeyler
''Paranın Başkaları İçin Taşıdığı anlam,
  benim için  birşey ifade etmiyor ''
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #17
YL-TEZ

Fabrication of an Induction Coil Magnetometer for Geomagnetic Field
Measurement

Induction Magnetometers Principle

Roux_A_etal_SCM_Instrument.pdf

Induction Coil Sensors

konuyla ilgili yerli yabancı kaynak çok.
Özellikle Tübitak yeraltı tespit cihazları konusundaki çalışmalara destek sağlıyor. ;)

Yanıt #18
YL-TEZ

Fabrication of an Induction Coil Magnetometer for Geomagnetic Field
Measurement

Induction Magnetometers Principle

Roux_A_etal_SCM_Instrument.pdf

Induction Coil Sensors

konuyla ilgili yerli yabancı kaynak çok.
Özellikle Tübitak yeraltı tespit cihazları konusundaki çalışmalara destek sağlıyor. ;)

hocam siz ciddimisiz tubitak bunu boş iş olarak görmüyo yani çevremdeki insanlar zorla bana bıraktırmaya çalısıyor boş işlerle ugrasma diyor özellikle işyerindekiler ben led aydınlatma işi yapıyorum trafo tamiri led sürücü kartları yazılım tasarım ıvırzıvır işler geliyo bana ama dedektörler benim ilgimi çekiyor özellikle pim 2 toplayıp çalıstırdıktan sonra bu işe sardım gerçekten işin içine girmeyen bilemez hocam
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #20
hocam verdiginiz linkleri detaylı bir sekilde inceliyorum  birde benim aklıma ultrasonik sistemler geldi
acaba burda topragı hiç olarak gösterebilirmiyiz tipki hava gibi  cünkü böyle birşey yapsak ilk olarak topraga carpicagindan hiç bir anlam ifade etmez tabi bunun taşı felanda var gercekten baktımda oluru yok gibi geldi :)
boşluk bulma desen nasıl bir algoritma kurulur oda ayrı mesele
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #21
az önce ultrasonik hsr04 modülü vardı onunla cisim algılama yaptım öylesine bir an aklıma geldi bir işe yarar diye ama oluru yok gibi duruyor belki cok gelismis transduserler felan kullanılsa ne gibi sonuclar dogurur oda ayrı konu
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #22
düşük frekanslarda toprak etkisi azalmaktadır. fakat aynı performansı yakalamak için bobin değerlerinin, devasa sarım sayılarında olması gerekebilir.

bize ne kadar lazım? burada amacın iyi belirlenmesi gerekmektedir.

ben 1-2 deneme yaptım. ferrit nüveye vidayı 1cm yaklaştırınca 5mV civarında bir değişim yakaladım.

Yanıt #23
SATILIK  300 MW kadar Satılık
 GES,RES HES
Çağrı Mektupları ALANLARA
ve  SATANLARA DANIŞMANLIK YAPIYORUZ.
FİNANS TEMİN EDİLİR.
KURULUM YAPILIR.7-10 YIL
VADE YAPILIR.
------------------------------------------

YAKITSIZ ENERJİ PROJELERİMİZ
 3 ANA BAŞLIKTA TOPLAYABİLİRİZ

BİZE DESTEK OLACAK MÜTEŞEBBİSLER ARIYORUZ.
1- YAKITSIZ JENERATÖR --- YAKITSIZ ENERJİ SANTRALİ
1000 m2 yerde 10 mw Enerji santrali kurabiliriz.Önce 10 kw,sonra 50-100-sonra 500 kw  1 mw yapacağız.1 MW yaptıktan sonra 100 mw da yapılabilir .Hemde 10.000 m2 alana 100 mw Enerji santrali kurulabilir.
Bunun ilk başta Sponsor destek arıyoruz.
2-YAKITSIZ ARABA = Yakıtsız 100.000 km gidecek Araba projemiz hazırdır. Protip için Arge desteğine ihtiyacımız vardır. Eski Mercedes Araba da deneyeceğiz inşallah.
3- YAKITSIZ KOMBİ = Çeşme suyuyla çalışan Kombi ile Hem evi ısıtacağız,Hem soğutacağız hemde ocak ta Tüb veya Doğalgaz kullanmadan Yemek pişirecek sistemi yapacağız. İnşallah Rabbim bizim aklımıza bunları düşürdüyse bu İCADIN da vakti saati gelmiş demektir.
Size 100.000 km yakıtsız giden manyetik Enerji ile çalışan Arabayı, 1000 M2 De 10 Mw Enerji Üreten Santrali ,Suyla Çalışan ve Evlerimizi Bedava Isıtan Soğutan Ve Yemeklerimizi Pişiren Kombi Yi Yapalım. Bunun için Her İddiaya varız Bu icadlar elbet yapılacak er ve ya geç ama bu lütüf ve başarı Türkiye li Müslüman Mucitlerin olsun inşallah.
----------------------------------------------
MUCİT ENERJİ VE
İCADLARIMIZ

Sayın Yatırımcılar
             Dikkatinizi Çeken Projelerimize
Sponsor veya Üretici Firma Olarak Ortak Olabilirsiniz.
1- Manyetik motor
2-Hidro Kombi
3-Yakıtsız Motor
4-Gravity Motor
5-Rüzgar gülü 8 kanatlı (beta)
6-Yakıtsız Motor
7-Sonsuz Enerji Üretim Sistemi
8-X Enerji
9-İcadlar
10-Suyla çalışan otomobil
11-Yeşil çağ enerji projesi.
12- Yakıtsız otomobil
13- Yakıtsız Hidro Motor
14- Hava ile çalışan Motor.
MEHMET KUTLUK
0+554 412 53 57
mucit.enerji@outlook.com,
kutluklar-enerji@hotmail.com,
www.mucitenerji.com
TURKEY

Yanıt #25
grafik çizdirme programı,

http://www.visualizer3d.com/

hocam hem iş hemde aksamları bu işle mesgul oldugum için siteye giremedim  hazır sizide yakalamısken soru sorım dedim  siz delta pulse 3 bilirsiniz 3s cikti 3s 3d cikti ilk delta pulse 3 yazılım olarak boşluk bulma özelligi koydum diyor karadag hocam bunu nasıl yapıyor ben anlamadım bir metal dedektör boslugu nasıl bulabilir sizde gercekcilik payi varmi varsa bana izah edemisiniz rica etsem birde  izledim videolardan anladim kadariyla magnetometer sensörler miknatislasmis metalleri cok daha iyi algiliyor mesala tornavida ucu gibi acaba demir tozlarınıda algilarmi beni yanilta bilirmi topraktaki ve tasdaki tozları algılarsa işimiz zor ben magnetometer ayrim yapsin diye ozellikle yapicam atiyorum bendeki pim 2 dedektor var onla tuttum araziyi diidit diye öttü belki mineralli toprak belkide hakkatteden bisey var içinde sonra ben bide oraya benim magnetometer tuttum oda biseyler gösterdi eger magnetometer biseyler gosterirse burda altin yoktur dicam :) ya civi var yada at nali :)  gibi kafamda ayrım yapmıs olcam siz nedersiniz bu yoruma
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #26
yada kılıc vb biseyler de olabilir dicam ferromanyetik maddelere duyarli daha cok magnetometerlar pasli olması metalin işime gelir mıknatıslı birşey derinlik artar hepten işime gelir vb şeyler işte :)
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #27
http://www.visualizer3d.com/ bide verdiginiz linkteki program her cihaza uygunmudur mesala ben bunu kendi cihazimda kullanabilirmiyim acaba öyleyse yirtik demektir biraz olsun
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #28
https://www.youtube.com/watch?v=jv1X3Ydy91A
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #29
https://www.youtube.com/watch?v=X6jnwKPo6Sc