Ana içeriğe git
Konu: Az Elektrik Harcayan PC. Konfigürasyon ve toplama isteği. (770 Kez okunmuş)

Ynt: Az Elektrik Harcayan PC. Konfigürasyon ve toplama isteği.

Yanıt #30
;D
Pardon abi ama, diyorsun ki:
3 adet HDD (10Amperden fazla: (2,2Ax3) + (2Ax3) )
1 adet DVD-writer (de ki 1 amper)
HD görüntüleri takılma-donma olmadan izleme (upscale olayı ayrı / John Benjamin TOSHACK'lı bir ekran kartı lazım: bayaa bi amper)
Flaş oyunlar (adobe flaşplayer gün geçtikçe hafif konfigürasyonlu PCleri kasmaya başladı(bayaaaa bi işlemci yükü)

eee?

tamam işini görecek birşey edinirsin edinirsin ama, 150Watt güç kısıtı biraz az gibi geldi bana. Masrafı konuşmuyorum bilem.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-vivomini-un42-m031m-mini-pc-fiyati,151781.html?gclid=CIr49seW1MsCFewW0wodYaoFSQ
donanımını incele de XP ve linux sürücüleri var mı diye bir bak. ona göre bunu alabilirsin.
Anakart: MSI N1996
İşlemci: Pentium 4 (3GHZ)
Ram: 3GB
Ekran Kartı: Nvidia 7100GS
1 Tane Sata 2 Tane Data olmak üzere 3 Adet Harddiskim var ;D
Power Supply: 280 Wattcık
DVD Rom: 1 Adet
Ses Kartı: 4 Adet  ;D

Böyle bir sistem beni idare ediyor malum Antalya çok sıcak ama ona rağmen dayanıyor canavar  ;D

Yanıt #31
İlk sayfada belirtilmişşartlara baktım da,eğer hala geçerliyse işin gerçekten çok zor.
Laptop istemiyorsun, ama az güç harcasın...
üç adet harddisk takacağım, ama az güç harcasın; ayrıca mini kasa olsun.
mini kasa.... üç adet 3,5inç harddisk...
sana şu lazım bence:
https://smurfdok.files.wordpress.com/2013/04/tv-doctor-who-wallpaper-0302.jpg
Bu resimde gördüğün şey, İngilterenin efsane uzay dizisi "doctor who" nun, 50'li yılların ingiliz polis kulübesi görünümüne kamufle edilmiş TARDIS adlı uzay gemisidir. dışı polis kulübesi, içi bir adet yüzme havuzu bir adet kumsal (gerçek kumsal denizli menizli) bir adet bar, birkaç adet yatak odası ve dahasını barındıran dev bir uzay-zaman gemisi...
bu kadar mucizeyi içinde barındıran tek varlık bu. :)
hani dalga geçmiyorum şaka sadece.
ama istediğin şeye uygun olan o mini tip bilgisayar hem pahalı, hem de ilk öne sürdüğün unsurlara tamamen uymuyor... bilmiyorum.

Diziyi anlattın be seron. Bari spoiler verseydin, ben daha seyretmedim o diziyi.

Şaka yapıyorum, Doctor Who'yu takribi 4 jenerasyondur takip ediyorum(Hani doktor yaralandığı zaman fiziksel olarak değişiyor ya, hah, işte o! Kaçıncı sezondayız hatırlayamadım şimdi.)

Yanıt #32
Diziyi anlattın be seron. Bari spoiler verseydin, ben daha seyretmedim o diziyi.

Şaka yapıyorum, Doctor Who'yu takribi 4 jenerasyondur takip ediyorum(Hani doktor yaralandığı zaman fiziksel olarak değişiyor ya, hah, işte o! Kaçıncı sezondayız hatırlayamadım şimdi.)
seni Yamyamların bölgesine davet ediyorum. ;)
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.