Ana içeriğe git
Konu: KUBUNTU KDE (Windows işletim sistemlerine alışkın olan arkadaşlar. içindir)  (177 Kez okunmuş)

KUBUNTU KDE (Windows işletim sistemlerine alışkın olan arkadaşlar. içindir)

http://www.kubuntu.org/getkubuntu/
Çoğu arkadaşımız windows alışkanlıklarından dolayı linux sistemlere soğuk bakmaktadırlar.
Görselliği ve uygulamaları ile hiç yabancılık çekmeyeceğiniz KDE masaüstü yapısıyla KUBUNTU sürümünü test etmenizi öneriyorum.

Ynt: KUBUNTU KDE (Windows işletim sistemlerine alışkın olan arkadaşlar. içindir)

Yanıt #1
Arkadaşlar beğenmişler ama niye beğenmişler?  :)

"Feature Tour" sekmesinde görsellere baktım. Oldukça hoş bir arayüzü var. Ancak şu anda NANE 17.2 kullanıyorum ve gayet stabil olduğunu gördüm. Dün de Manjaro Kde indirdim test için daha o bekliyor sırada. Uygun bir zamanda fırsat bulursam indirip dener, buradan yorum yazarım.

Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Ynt: KUBUNTU KDE (Windows işletim sistemlerine alışkın olan arkadaşlar. içindir)

Yanıt #2
Elektronik tarafında deb paketli dağıtım daha uygun, bazı spesifik uygulamlar diğer dağıtımlarda yok yada olmuyor.
An utter, total failure. | There 's no place like ~ | There are 10 types of people in the world : Those who understand binary, and those who don't.

Yanıt #3
Elektronik tarafında deb paketli dağıtım daha uygun, bazı spesifik uygulamlar diğer dağıtımlarda yok yada olmuyor.
Hoşgeldin :)
Evet, Debian tabanlı sürümleri bu nedenle daha çok tercih ediyoruz ama Manjaro tarafı da çok övülüyor. Biz acemi kaldığımızdan, arayüz tabanlı - elle ayarlanabilen sürümleri tercih ediyoruz.

ubuntu ve türevlerinin yazılım merkezleri elektronik yazılımarı barındırabildiği gibi wine üzerinden proteus yazılımını da kullanabiliyoruz.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.