Ana içeriğe git
Konu: tablete görüntü aktarım  (729 Kez okunmuş)

tablete görüntü aktarım

merhaba arkadaşlar elimde bulunan  7'' tableti uydu bulucu gibi kullanmak istiyorum  hali hazırda  yaptıgım eski ekranlı DVD okuyucuyu içindeki dvd mekanizmasını söküp  yerine  mini uydu cihazı yerleştirip av in girisinden  görüntü verdim işimide çok güzel görüyor fakat biraz daha dijital olsun istiyorum 

biraz araştırdım ama tam manası ile  tablete görüntü nasıl aktarılacak bulamadım   konu ile ilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

Ynt: tablete görüntü aktarım

Yanıt #2
Uydular 10-12GHz lerde çalışan aygıtlardır. (LNB frekansı)
LNB ile alıcı arası sanırım 1-2 GHz civarı idi.
Bu durumda. uydu bulma mantığı öncelikle LNB çıkışını incelemek olmalıdır.
Eğer video ile uydu yakalamak istiyorsan (Kablodan anlaşıldığı üzere) arafrekans devreleri gibi devrelere ve arkasından video capture ile PC'ye irtibatlayabilirsin.

Yanıt #3
Malesef dostum bildigim kadariyla tabletlere disaridan goruntu girisi yapilamiyor. Yinede ustalarimizinda yorumlarini alalim derim.

Yanıt #4
üstadlar normalde LNB den gelen sinyali reciver ile işleyip scart kablosu  ile av in girişinden  ekrana aktarabiliyorum  fakat  tablette usb girişinden verebilirmiyiz  hani diyorum ki  usb kablosunda ki  + -   kablolarının haricindeki  2 kabloya görüntü  versem tablet ekranından alabilirmiyiz

Yanıt #6
USB çıkışından direkt olarak görüntü alamazsın.Araya bir çevirici ve bilgisayardan da bu çeviriciyi algılayabilecek bir pograma ihtiyacın olacaktır.Yani imkansız değil.Ama uğraş gerektiren bir konu.
BURADA örnek bir cihaz var.Ama tabi bu PC için.Tablette android tabanlı algılayıcı bir program bulunmalı.

Yanıt #7
direk ekran olarak düşünmüstüm ama biraz meşakatli olacak bu iş

Yanıt #8
@stk4221
Elinizdeki tabletin modeli nedir?
Sohbet etme cahil ile, küstürürsün, alma taharet cam kırığı ile, kestirirsin

Yanıt #9
Grundig

Yanıt #10
Aslında modelinide öğrenmek istemiştim ama eğer linkteki gibi bir model ise bunda HDMI arayüzü bulunuyor.
http://www.istanbulbilisim.com.tr/grundig-style-tab-7-gtb-701-tablet-pc-fiyati,108723.html#product-tabs

10-15 tl lik bir converter kablosu ile olabilecek gibi görünüyor ,en mantıklısı bu tür malzemeler satan yerlere sormanız
Ankara da iseniz konya sokakta Nehir Bilgisayar ,Necip bilgisayara sorabilirsiniz

Yanıt #11
Bu firmalardan biri ile konuştum malesef tablete video sinyal girişi olmuyormuş.7" lik 100-150 tl ye satılan  monitörler var onları kullanabilirsiniz dedi

Yanıt #12
Bu hdmi arayuzu ,

Tabletten disari baska bir ekrana tv ye monitore yani iceriden disarimi?

Yoksa disaridaki bir video kaynagindan iceri yani bir monitor tv fonksiyonu ( tv karti gibi )  olarakmi calisiyor.

Benim bildigim hicbir tablet disaridan goruntu kaynagini ekraninda gostermiyor. Yani bu tumlesik hdmi cikistir giris degil.

Yanıt #13
Bu hdmi arayuzu ,

Tabletten disari baska bir ekrana tv ye monitore yani iceriden disarimi?
Cihazda HDMI yeri var dedim senin dediğin gibi serkan tabletteki HDMI ,görüntü çıkışı içinmiş