Ana içeriğe git
Konu: WiFi alan artırrıcı adaptör/modem hk. (307 Kez okunmuş)

Ynt: WiFi alan artırrıcı adaptör/modem hk.

Yanıt #15

Kifvet ustam simdi benim de kafam karisti benim dedigim elektrik hattindan wifi uretmiyor ufak adaptorun ustunden uretiyor yamyam ustamin dedigi elektrik hatti uzerinden ben mi yanlis biliyorum

Priz sisteminde bir alıcı ve bir verici adaptör bulunur(benim bildiğim).verici modemden aldığı bilgiyi elektrik tesisatına yayar ve alıcı adaptör elektrik tesisatındaki yayılan sinyalleri toplar:-)sonra alıcı adaptörden internetini alırsın:-)tabi ne tür çıkışlar veriyor ben bilmiyorum.mağazalarda görmüştüm ama işime yarayan bir malzeme olmadığı için detaylı araştırmadm o konularda bilgim yok:-)

Yanıt #16
Kifvet ve yamyam ustam sagolun ikinizde anladim simdi

Yanıt #18
Anlamistir illaki ama mesafe var hemde duvar var durum ne olacak kac dis cekecek merak ediyorum

Yanıt #20

Anlamistir illaki ama mesafe var hemde duvar var durum ne olacak kac dis cekecek merak ediyorum

Bu gibi durumlarda repater en uygun yere konulur.
Pencere kenarı,
Havalandırma gibi boşlukları gören yerler.
Sinyallerin alınmak istenildiği mekana en uygun ve yakın oda veya bölüm.

@Mr_YAMYAM
beni niye pişirmediniz alınırım şimdi :-)

Herkesi pişiririz sırayla :)

Yanıt #21
Ustam konulurda ben routeri tv odasina koydum yattigim odadan telefonla tek dis alliyordum binde bir kesilme oldu yattigim odaya koydum tv odasinda ayni durum hol e koydum  avluda zayif cekti  bir turlu tutturamadim bende odama cama yapistirdim tv odasi gene zayif ama odamda ve avluda ful :D

Yanıt #22

Ustam konulurda ben routeri tv odasina koydum yattigim odadan telefonla tek dis alliyordum binde bir kesilme oldu yattigim odaya koydum tv odasinda ayni durum hol e koydum  avluda zayif cekti  bir turlu tutturamadim bende odama cama yapistirdim tv odasi gene zayif ama odamda ve avluda ful :D

ROUTER veya modemin yerden yüksekliği de önemlidir.
Antenler yüksek yerlerden daha iyi yayılım yaparlar.
Bir de antenler yönlü değilse etrafındaki metal aksamlar duvarlar gibi engellerden etkilenirler.
Bu etkilenme gürültüye (NOISE FAKTÖRÜ) sebebiyet verdiği için sinyaller çok gibi görünse de kopmalar olabilir.
Modemi mümkün olduğunca yüksek bir yere koy.
Mümkün olduğunca parazitik cihazlardan uzaklaştır.
Mümkünse oda ortasına doğru (duvardan uzak) yerleştir. En azından 1 metre kadar.
İyi sonuç alırsın.

Yanıt #23
Bilgiler için teşekkürler mevzu anlaşıldı :) 1-2 gün içinde modemi alıp sorunumu halledeceğim inşaAllah :)
Mutsuzlukta güzel, mutsuz eden sensen.

“Unuttum” dediğiniz anda herhangi bir şeyin size onu hatırlatması...

Yanıt #24
Onursal Hocam benim bulunduğum merkezde WirelessMon prg ile yaptığım tarama sonucunda kullanılan kanal sayısını görebiliyorum , ayrıca kullanıcıların modem hızlarını ve mac adreslerinide görebiliyorum. Bu doğrultuda boş kanal seçimi yapabiliyor ve sorunsuz stabil internet bağlantısı sağlamış oluyorum. Ama tabiki kablosuz bağlantı adaptörlerim eski olduğu için (TP link 722N) kanal sınırı 11 de kalıyor, modem kanalı 13 e kadar destekliyor. Listede gördüğüm kullanıcılarda (ilk satır) oldukça eski hızı düşük Modem kullanıcıları var. Benim SSID : BLUE_OCEAN

L G 42 LM 620S LED TV
N E X T 10000 UHD Android Hibrit 4K
N E X T YE MACHINA 3D - ID 0001628
N E X T YE 2000 X CI PLUS
A S U S K53 SD

Yanıt #25
Konu hakkında detaylar özelden verilmiştir.