Ana içeriğe git

Konu: Dijital multimetre tavsiye... (2124 Kez okunmuş)

• murat11h1
  • [*][*][*]
Dijital multimetre tavsiye...
Saygıya değer arkadaşlar dijital ölçü aletim miadını doldurduğu için bir ölçü aleti alayım diyorum.  Önereceğiniz kaliteli malzemesi olan,iki gün sonra kablosu ya da probu çatlamayacak  bildiğiniz ölçü aleti var mı? İşimi görecek bir kaç alet buldum mesela MASTECH MY68 DİJİTAL MULTİMETRE bu arakadaşı nasıl bilirsiniz? Şimdiden teşekkürler

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: Dijital multimetre tavsiye...
Yanıt #1
BECKMAN INDUSTRIAL'i bir soruştur.
Bende DM27XL modeli var. 20 yıldır kullanıyorum.

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #2
Bu olcum aletlerinde acik biraktiginda kendini kapatan birsey yokmu bende ki 3 tl lik ucuz 10 gun kullanmadim acik unuttum pili bitti ondan sordum

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #3

Bu olcum aletlerinde acik biraktiginda kendini kapatan birsey yokmu bende ki 3 tl lik ucuz 10 gun kullanmadim acik unuttum pili bitti ondan sordum

Yukarda vermiş olduğum marka ve modelde otomatik kapanma bulunmaktadır.
Ben açık unutup 1 hafta sonra bile yeniden açtığımda pilinin bitmemiş olduğunu görmüşümdür.

• stk4221
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #4
Fluke markasi da cok kaliteli vede pahali
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #5
Hm bak bu ozellik cok iyi cunku bu ozellik sart yoksa her unuttugunda 1 hafta sonunda pilin bitmesi sıkıci olay

• murat11h1
  • [*][*][*]
Yanıt #7

Fluke
Ya cihaz bana göre çok pahalı en ucu 600 lira. Videodaki hacı amcanın ilk 20 saniye videosuna koptum.  ;D Amcam tam ingiliz, ingilizcesine örnek gösterilecek şekilde düzgün konuşuyo :D

• Flatron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #8
@murat11h1
O hacı amca youtube daki kanalına  220binden fazla kişinin üye olduğu Avustralyalı elektronikte aşmış biridir. Adı Dave Johnson beğenmediği birşey olursa hiçbir firmayada  lafını esirgemez.Test için açtığı cihazların içini koklaması meşhurdur. Elektonik mühendisidir ayrıca teorisi ve pratiği çok iyidir.

• murat11h1
  • [*][*][*]
Yanıt #9

O hacı amca youtube daki kanalına  220binden fazla kişinin üye olduğu Avustralyalı elektronikte aşmış biridir. Adı Dave Johnson beğenmediği birşey olursa hiçbir firmayada  lafını esirgemez.Test için açtığı cihazların içini koklaması meşhurdur. Elektonik mühendisidir ayrıca teorisi ve pratiği çok iyidir. Amcama bişey demedim. Hacının zaten arkadaki osiloskoptan sinyal jeneratöründen analiz cihazlarından bilgili biri olduğu belli. Dobra birisiyse ne alâ...

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #11

Fluke

http://www.youtube.com/watch?v=qlA7-fh5nDQ

videodaki şahsiyetin test ettiği alete bence gerek yok. zira "dağda daşta akarsularda kullanabileceğim, evin tavanından bıraksam da kırılmayacak bir multimetre arıyorum" gibi bir durumla karşı karşıya değiliz. lakin kalitesine birşey diyemem.

lakin konu hakkında çok tecrübeli olmasam da şu alet işimi görüyor:

bu aletin eksi yanları var: iki adet AAA pille çalışıyor ve maalesef açık unutulduğunda piller hemencecik gidiyor. ancak açık bırakıldığında belli bir süre sonra "biiip" sesiyle ikaz ediyor.

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #12
Fluke 106 serisi 180 tl gibi fiyata gene pahali derden proskit 30 tl den basliyor ustam

• stk4221
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #13
Biz buyuk arge firmalarina elektrik arza ve bakım islerine gittigimiz de utanirdik bizdekiler unit adamlar da fluke enerjisini dogrudan prizden alanlari bile gordum 
    Ama ucuz nominal bir cihaz bakarsan unit te guzel
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

• murat11h1
  • [*][*][*]
Yanıt #14

"biiip" sesiyle ikaz ediyor.

Bence 5 kere bipleyip sonra kendi kapanacak. Çünkü belki siz cihazdaki değeri kaydedemediniz, devreye odaklandınız onuda kaydetmeyi unuttunuz. Birden kapatması yerine uyarması daha mantıklı... Bu arada hâlâ arko krem üretiliyo mu ya...
  • Son Düzenleme: 18 Mart 2015, 23:14:35 - murat11h1