image

Ana içeriğe git
Konu: LM1875 (2X20W) anfi devresi ve şeması (3111 Kez okunmuş)

Ynt: LM1875 (2X20W) anfi devresi ve şeması

Yanıt #75
@Mr_YAMYAM  abi olur mu heç. bizzat teoriler ve olasılık hesaplamarın ve bunları tekniğe uygun olarak yaparsak  minimuma indirebilmek adına itinayla anlattğın yazıların çok hoş. okuyorum ve her defasında birşeyler anlıyorum. açıkçası bundan çok memnunum. amacım elimdeki malzemeri değerlendirerek güzel bir çalışma yapmak idi. bunu yaparkan en kolay yolu hesaplamıştım.  siz asla zorluk çıkarmadınız daima bilgi verdiniz ve yol gösterdiniz.  sayenizde biraz YAMYAM lık öğrendik  :)    teşekkür ediyorum herkese.

şimdi nerde kalmıştık  ;D  ;D                     LM1875
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #76
slm @memleket hocam nasılsınız. yamyam abi ile istişareden sonra sizin devreyi yapmaya karar verdim. besleme,  lm1875 ve ton kontrol proteus dosyalarını atma şansınız varmı.  sürekli konulara yazmaya çekinir oldum.  :-[  teşekkür ederim.
 Eve gidince atayım..

Yanıt #77
Eve gidince atayım..

ADAM'ın Pardon... BEY'in kafasına atma :D
Bu proje aynı zamanda senin için de geçerli olacağı için devrede modifikasyonlar yapıp, daha geniş bandlı bir tasarım yapmak niyetindeyim. Hatırlarsan sana da önermiştim.
Böylece çıkış katı ne olursa olsun iyi bir tasarımın inceliklerini anlatmak ve ilgilileri bilgilendirebilmek hoş olacaktır.

Yanıt #78
slm @memleket hocam nasılsınız. yamyam abi ile istişareden sonra sizin devreyi yapmaya karar verdim. besleme,  lm1875 ve ton kontrol proteus dosyalarını atma şansınız varmı.  sürekli konulara yazmaya çekinir oldum.  :-[  teşekkür ederim.

Dosya ektedir.
Ton kontrol devresi için aşağıdaki devreyi @Mr_‍YAMYAM ile beraber çizmiştik ama basmamıştım. 
Bizi yemeden uygun görürse bu devreyi kullanabilirsin.. :D

Yanıt #79

Dosya ektedir.
Ton kontrol devresi için aşağıdaki devreyi @Mr_‍YAMYAM ile beraber çizmiştik ama basmamıştım.
Bizi yemeden uygun görürse bu devreyi kullanabilirsin.. :D

Bu devreyi unutun. :D
Benim ton kontrol daha kolay yapılır. Bu devre audio analizer olmadan kalibre edilemez.
http://elektronikprojeler.com/index.php/topic,7393.0.html

Benim ton kontrol devresinde tek entegre olup, giriş empedans uyarlaması yapılmamıştır. (Kabaca giriş potu empedans)
Giriş empedans uygulaması ve L/N input state devresi yapılmak istenirse benim ton kontrol devresine rahatlıkla adapte edilip, ayrı bir devre olarak yapılabilir.

Yanıt #80
teşekkür ederim @memleket  hocam.
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE