Ana içeriğe git
Konu: Programlama Öğrenmek İstiyorum Ama Bilgiler Ağır Geliyor (664 Kez okunmuş)

Ynt: Programlama Öğrenmek İstiyorum Ama Bilgiler Ağır Geliyor

Yanıt #15
konu açmadan önce özelden yazayım; gereksiz ise konu kalabalığı olmasın...
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #16
yardımcı olmaya calşışırım elimden geldiğince C konusunda.  anlamak istediğiniz, yorumlatmak istediğiniz veya yaptırmak istediğiniz bişey olursa yazınız.

Yanıt #17

yardımcı olmaya calşışırım elimden geldiğince C konusunda.  anlamak istediğiniz, yorumlatmak istediğiniz veya yaptırmak istediğiniz bişey olursa yazınız.

sağolun. indirdiğim dosyaları inatla anlamaya çalışarak okudum ilk başlarda ama olmuyor. bana sayısal işlemler yaptırmak istiyor. şu tabanındaki sayıları çöyle hesaplatıp şuna çevirmemi istiyor falan. ilkokuladn beri matematiğim zayıftı. bu nedenle şimdilik yıldım diyebilirim.

bu nedenle bir programa ihtiyacım olduğunda başkasına yaptırmak kararı aldım.

Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #18
@toyer kardeşimböyle bir hata veriyor aslında  bir adet led'i  1sn aralıkla açıp kapamak

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

Yanıt #19

Aynı sorunu bende yaşadım işi bilen birisi ile çalışmak şart kurs vb. olnasına gerek yok birlikte çalışabileceğiniz sizden daha tecrübeli birisi olursa daha kolay anlarsınız.

Uğraşlarınıza gelince öğrenemeseniz  bile sorun çözme, hazır kod üzine modifiye,  fikir yürütme vb. için faydalı olur.

hocam bende dediginiz gibi istediginiz her programlama dili hakkında fikir yurutebiliyorum hazir kodları editleyebiliyorum derliyorum kafaya takınca
mesala yüz c sharp yüztanıma sistemi source buluyorum editliyorum karti yapıyorum çalısıyor haticeye  diyil netice bakılır normalde ama
yine zevk alamiyorum programlamada hersey yapabiliyorum  fikir edinebiliyorum ama kendim yazmıyorum kodları üşeniyorum çok kopyala yapıstıra alıstım  şuan ccs c ,c sharp , dremwewr, html ,php ,visucalbasic serisi site tasarımı,cryenginer3, flash ,android programlama en son led açıp sondurdum hc05 le programı editledim şimdide atmel giricem ardino alıp nasip ederse Allah yani bu saydıklarımla hepsinde birseyler yaptım hocam  bunları yaparken ya editledim yada hazir kod kulandım yada ufak tefek kodları kendim yazdım demek istedigim bir coder degilim ama proje verilse coder önce yapacak özgüven ve bilgi var ama kod yazma yok ezber yapmak istemedigim için oluyor birazda bu hazırcılıgın mantıgı yıkmak istiyorum hocam  sıfırdan bir projeyi internetten hiç bir kod bakmadan nasıl yapabilirim bir yol gösterseniz çok sevinirim gerçekten
''Paranın Başkaları İçin Taşıdığı anlam,
  benim için  birşey ifade etmiyor ''
                                                   Nikola Tesla

Yanıt #20

@toyer kardeşimböyle bir hata veriyor aslında  bir adet led'i  1sn aralıkla açıp kapamak

noktali virgül   ;  kullanmak
void main()
{
do{ code .....

} while(1);
}
[mergedate]1416262663[/mergedate]
ccs c compiler kullanmadim code yapısı değişik olabilir.

void main()
{
set_tris_b(0x00);
while(1)
{
code.....

}
}
hi tech c de boyle .

önemli bir kural açtığın kadar parantez kapat.

Yanıt #21

[mergedate]1416342723[/mergedate]
Birde do while da;
do ile açılan kapatılan parantez { }  süslü parantez olmalı.,
@toyer de bunları anlatmış zaten.

Yanıt #23
ben de arduino uğraştım kolay geldi bana dedim birazda pic bakınayım kursa gittim ama nafile olmayınca olmuyor kafam vücuduma ağır geliyor sanırım :))
eee ne olacak şimdi....