image

Ana içeriğe git
Konu: Bandola pikap tamiri aslında bakımı :) Mr yamyam abiyi bekliyor :) yamyam lazım (620 Kez okunmuş)

Bandola pikap tamiri aslında bakımı :) Mr yamyam abiyi bekliyor :) yamyam lazım

Merhaba ablamın nostalji bir pikapı var aslında bir arkadaşı vermiş onu tamir etmeye çalışıcağım.Aslında pikapçalışıyor fakat plak oynarken ses takılıyor arkadan cızırtı geliyor bu plak nasıl adam ederim eti sizin kemiği benim :)
Bol bol resim çektim o yüzden buraya koymak zor oldu zipledim öyle paylaştım :)
Foruma direk yükleyemedim kabul etmedi :) abilerim bu kadar içten samimi konuşmam sizi sevdiğim ve değer verdiğim için umarım yanlış anlamıyorsunuz :)

Linke tıklayarak açabilirsiniz ve indirlebilirsiniz dowload iniyor.

http://www.dosya.tc/server33/4vcsjV/plak.rar.html
[mergedate]1407271197[/mergedate]
Ac serisi transistörler var tahminimce npn ve pnp :) üzerlerinden ac187 ve ac188 yazıyor plak takılıyor dediğim çalarken belli bir yerde kalıyor seni seviyorum seni seviyorum 320 volt der gibi :)
Büyük adım atmaktan korkmayın uçurumu küçük  sıçramalarla geçemezsiniz

Ynt: Bandola pikap tamiri aslında bakımı :) Mr yamyam abiyi bekliyor :) yamyam lazım

Yanıt #1
Ben gızdım. Heç bişii söylemeyeceem.
Yahu zip diye verdiğin linkten abuk sabuk şeyler çıktı >:(

Ynt: Bandola pikap tamiri aslında bakımı :) Mr yamyam abiyi bekliyor :) yamyam lazım

Yanıt #2
Yamyam abi yanlış yere tıklyıorsun sonra bana kızoyrsun yaf :) :) dowload yazan yere tıklayaacaksın indir yazan yerlere tıklayınca reklam açıyor bu upload sitelerin ibneliği :) benle alakası yok :DD DDDD
genede gusura kalma 8)

Yanıt #3
Ollum nereye tıkladığımı bilmiyomuyum. >:(
Site öyle abuk bir site ki aptal aptal reklamlarla doldurdu sistemi.
Windowsta olsaydım göçmüştük. Allahtan linuxtaydım.

Yanıt #4
ahahahahhaaaa  yamyam abi dur bak nereye tıklıyacağını resimleyim :)

[mergedate]1407272218[/mergedate]
Yamyam abi bana kzıdı cevap vermiyor :D :D ::) :-[

Yanıt #5
OOlum ben resimleri yükledim bile.
Ama resimlerle beraber bir sürü reklam meklam gelmiş ona gızdım.
Hoparlör bile AFA imiş. Afa hoparlörler Türkiyenin gururuydu bir zamanlar :D

Yanıt #6
Yamyam abi hopalörü değiştirmem gerekir mi eskimiş gibi :)
[mergedate]1407274260[/mergedate]
Doğrultma sistemini söktüm trafo çıkışına bir köprü taktım 8A birde + ve - 2200 uf 50V sorun olur mu?

Yanıt #7

Yamyam abi hopalörü değiştirmem gerekir mi eskimiş gibi :)

Olum hoparlörden ne istiyon. Goç gibi aporlör işte.
Senin yapacaan iş pikap kolunun dibindeki kabloları düzeltmek. Atlama zıplama o kablolardan yapar.

Yanıt #8
Anladım yamyam abi transistörleri değiştirmeli miyim?

Yanıt #9

Anladım yamyam abi transistörleri değiştirmeli miyim?

Çalıyosa elleme hiçbişeyi.
Sadece yuvarlak lastik deforme olmuş. O'nu bulabilirsen değiştir.
Pikap kolunun altındaki kabloları da düzeltirsen dum tıs çalar işte.

Yanıt #10
Çok saol Yamyam abi şey hopalör zamanla deforme olmuş mu dur sudan yada nemden :) peki plak iğnesi? durumu nasıl iğnenin ucunu maket bıçağı ile temzilesem çünkü paslanmış

Yanıt #11

Çok saol Yamyam abi şey hopalör zamanla deforme olmuş mu dur sudan yada nemden :) peki plak iğnesi? durumu nasıl iğnenin ucunu maket bıçağı ile temzilesem çünkü paslanmış

Sen gıbızlanıp duruyon.
İstersen iğneyi zımparala da sonra 20 gayme iğne parası bayıl aklın başına gelsin.

Yanıt #12
Abi peki iğne paslanmışne yapmalıyım :)

Yanıt #13
İğne OL.. :) Pardon İğne AL .

Yanıt #14
niye 20 gayme para gitsin :) :) abi bunun bir yolu yok mu :D :D :D ki
[mergedate]1407278253[/mergedate]
Abi hopalörden cızırtı geliyornasıl bir cızırtı motor sesi gibi :) garip birses