Ana içeriğe git
Konu: Bandola pikap tamiri aslında bakımı :) Mr yamyam abiyi bekliyor :) yamyam lazım (493 Kez okunmuş)

Ynt: Bandola pikap tamiri aslında bakımı :) Mr yamyam abiyi bekliyor :) yamyam lazım

Yanıt #15
yamyam abinin değiştir dediği lastiği yerinden çıkarıp sabunlu sıcaksu emdirilmiş bez ile güzelce silip, sonra bildiğin dikiş makinesi yağı emdirilmiş başka bir bezle siliyorsun, cillop oluyo biraz daha kullanmaya devam ediyorsun.

bozuk (zannedilen), kapağı açılmayan cd-dvd sürücülerinin kayışları da bu şekilde silinip hafiften yağlandığında aslında bozuk olmadığı anlaşılıyo. Türkiye'de ve dünyada nice adem ve hatun, bu şekilde bozuk diye çöpe atıyo cihazlarını. azıcık akıl, fikir, hayal gücü...

yamyam abi sana "o hoparlör türkiyenin gururuydu" diyor, hala değiştireyim mi diyorsun. ;D o hoparlör antika ya la.... ;)

iğneye birşey diyemem ama motor sesini hoparlörden duyuyorsun doğru. eskiden kasetçalar walkmanlar vardı ucuz. onlarda da oluyordu.
cırıltı sesini motordan duymaman için amfi groundingle ilgili önlemler var. ayrıca filtre kondansatörleri eskimiş olabilir. motor bağlantısına ters yönde bir sinyal diyodu ve/veya 103 kondansatör bağla bakalım bir dene. sen daha fazla teferruat verirsen yeriz... pardon tamir ederiz onu.

cd çalar noldu senin?
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Ynt: Bandola pikap tamiri aslında bakımı :) Mr yamyam abiyi bekliyor :) yamyam lazım

Yanıt #16
Şuan pikap mükemmel çalışıyor ilk önce mekanik yerlere az bir şey zeytinyağı sürdüm ses yapasın harekette sorun olmasın diye daha sonra devreyi söktüm lehimlerini tazeledimçıkışta kuplaj kondasatörü vardı onu değiştirdim tinerle sildim potları tinerle sildim lehimleri vs şuan ses acayip şekilde arttı bildiğiniz sanki başka anfi taktım :)

Süper şuan Cd çalar yapmadım öylece kaldı şuan radyo ve kaset çalar tamam :)

İşler tıkırında 8) 8) 8) 8)
Büyük adım atmaktan korkmayın uçurumu küçük  sıçramalarla geçemezsiniz

Yanıt #17
o plakçalarla şunu bi dinle de çoş:
https://www.youtube.com/watch?v=YDwHMuatt1g
[mergedate]1407418252[/mergedate]
the pointer sisters-automatic
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #18
Ahhhaaaaa süper :)
[mergedate]1407418357[/mergedate]
Yamyam abiden Allah razı olsun o olmasa işimiz zor :-\\ >:( ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Yanıt #19
İşin güzel tarafı, o pikapta kullanılan AC187-AC188 çifti çıkış katı, 1.5W verebilen bir devredir.
Buna istinaden de 3Wlık bir hoparlör kullanılmıştır.
Eminim ki çoğu cihazlarda bulunan ve 5W 10W diye bahsedilen çıkış gücünden daha fazla ses üretmektedirler.
Bakınız lap top çıkışları :D
Bakınız yeni tip LCD TV ses çıkışları :D

Yanıt #20
Ac serisimükemmel bir ikiymiş gerçetekn abi 1.5W falan ama gerçek :) 1.5W Süper ses

Yanıt #21
@Elektrik2012 kardeş merhaba...bandolanın iç resimlerini rica etsem bana atabilirmisin...Çok rica ediyorum lütfen.. Aynısından bende de var kabloları kopuk neyi nereye lehimleyecem bilmiyorum..Bu konuda yardımı dokunacak herkese minnettar kalırım...Whatsappdanda atabilirsin...Numaram 532 641 01 87...Sana plak yollarım karşılığında yeterki çalıştırabileyim..şimdiden teşekkürler....Ragıp KARAŞ