Ana içeriğe git

Konu: AMPLİFİKATÖR'ler, tasarım ve teknik anlatımlar. (TARTIŞMA) (9292 Kez okunmuş)

• nevzat
  • [*][*]
Ynt: AMPLİFİKATÖR'ler, tasarım ve teknik anlatımlar. (TARTIŞMA)
Yanıt #45
 Bende aşırı giriş seviyesi için yazmıştım zaten,devrenin ön kısımlarını göremediğimiz için eklenebilir diye düşünmüştüm..
Bu arada profil resminizdeki Neutrik analizer cihazınıza bittim hocam,A1 mi,A2 mi oluyorlar kendileri acaba :)..

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #46

Bende aşırı giriş seviyesi için yazmıştım zaten,devrenin ön kısımlarını göremediğimiz için eklenebilir diye düşünmüştüm..
Bu arada profil resminizdeki Neutrik analizer cihazınıza bittim hocam,A1 mi,A2 mi oluyorlar kendileri acaba :)..

Kendileri A2 olup yıllarca işyerinde kullandığım bir alettir.
Şu aralarda ikinci el olarak 10.000$ civarında satılıyordu sanırım :D

• nevzat
  • [*][*]
Yanıt #47
Bir gün bizede nasip olur inşallah :),bende izmirde hurdacıdan  Brüel&Kjaer test sistemi almıştım kilo fiyatına,eski bir kaset üretim fabrikasının hurdaları vardı...
Elinizdeki test sistemlerinden biraz bahsetmenizi istesem hocam çok şey istemem inşallah..
Bu arada kafamı kaşımaya devam ediyorum kepek çıkarsa yazıcağım :)..
  • Son Düzenleme: 03 Ağustos 2014, 19:49:54 - nevzat

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #48

Bir gün bizede nasip olur inşallah :),bende izmirde hurdacıdan  Brüel&Kjaer test sistemi almıştım kilo fiyatına,eski bir kaset üretim fabrikasının hurdaları vardı...
Elinizdeki test sistemlerinden biraz bahsetmenizi istesem hocam çok şey istemem inşallah..
Bu arada kafamı kaşımaya devam ediyorum kepek çıkarsa yazıcağım :)..

Yoh gurban fazla birşey istemiş olmazsın.
Zaten elimde şu aralar bir BECKMAN INDUSTRIAL multimetre, bir adet te frekans sayıcı ayrıca PC tabanlı spectrum analizer (AUDIO) var.
Başka da bişii yok. :D
Ciddi ölçüm yapmam gerektiğinde işyerine gidip osilaskop NEUTRIK ne bulursam kullanıyorum orda :D

[mergedate]1407085414[/mergedate]
Giriş seviyesinden bahsedince aklıma giriş devresi geldi.
Ben de oturup tasarlamış olduğum devreyi dizdim :D
Fotoları koyayım da Yunus görürse ecik gudursun ;D

• YunusGür
  • [*][*][*]
Yanıt #49
Ben de devresini tamamlayıpta çalıştıramadığım anfilerin resmini çekip atıcam buruya en son o olacak :D

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #50

Ben de devresini tamamlayıpta çalıştıramadığım anfilerin resmini çekip atıcam buruya en son o olacak :D

Senin önce PSU yapımını bellemen lazım Yunus.
Sana o kadar anlatmıştım PSU yapımını.
Bak benim anfi, anfi bilem değil, muhtelif PSU'lardan oluşmuş bir alet ;)

• smps
  • [*][*][*][*]
Yanıt #51
Bi ara ampfi yapımina kalkistim entegreden dumanlar çıkmaya baslayinca biraktim o gunden beri ampfilerle sadece teorik olarak ilgileniyorum

• YunusGür
  • [*][*][*]
Yanıt #52

Senin önce PSU yapımını bellemen lazım Yunus.
Sana o kadar anlatmıştım PSU yapımını.
Bak benim anfi, anfi bilem değil, muhtelif PSU'lardan oluşmuş bir alet ;)

Aynen abi. Zaten anfinin beslemesi en önemli bölümü. Bilgilerim kısıtlı . İlerde iyi bir şeyler yapacağım inşallah :D
[mergedate]1407102844[/mergedate]
İlk entegrem TDA7294 idi. Tahmin edeceğiniz üzere :D O entegreden kaç tane aldım hatırlamıyorum bile. Hiçbiri de çalışmamıştı. Patates miydi onu da bilmiyorum.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #53

Bi ara ampfi yapımina kalkistim entegreden dumanlar çıkmaya baslayinca biraktim o gunden beri ampfilerle sadece teorik olarak ilgileniyorum

abicim sen ki 230V yüksek cereyan devreleriyle haşır neşir birisin. smps' de ilerletip bir kıçıkırık amfiden nasıl duman çıkarttın? ;D ;D ;D

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #54

Şimdi biraz daha dayak atıp ;) bir yarışma düzenleyelim.
Örnek modüldeki STK465 için başka ne tür hileler yapabiliriz.
Aslında buna HİLE demek mizansel anlamındadır. Yani tekniği kullanarak ne tür iyileştirme sağlayabiliriz.
Bakalım bu yarışmada kimler kazanacak :D

Dün bir şey attım konuya ama kimseler bulaşmamış.
Yok mu aranızda bir amlifikatör için iyi şeyler yapabilecek bir arkadaşımız? ??? ::)

• smps
  • [*][*][*][*]
Yanıt #55

abicim sen ki 230V yüksek cereyan devreleriyle haşır neşir birisin. smps' de ilerletip bir kıçıkırık amfiden nasıl duman çıkarttın? ;D ;D ;D

delikli pertinaksa yapmistim aksilik iste :)

• olc technics
  • [*][*][*]
Yanıt #56
Delikli karta çok ampli yapmıştım. Sadece bir tanesi inat edip çalışmamıştı(o zaman kullandığım entegre bozuktu sanırım. Çıkmaydı çünkü). "Delikli karta yapmıştım çalışmamıştı" diye kesip atılmaz ki. Mutlaka vardır gözden kaçan bir şeyler.

• smps
  • [*][*][*][*]
Yanıt #57
Siz beni yanlis anladiniz amacim kestitp atmak degil
Delikli.karta devre yapmak pcb karta devre yapmaktan daha cok dikkat istiyo demek istedigim buydu ben kusursuz devre yaptigimi idda etmiyorum.elbette gozden kacanlar o lmustur yoksa niye yansin aslinda kendime ozelestiri yapmistim orda :(

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #58
delikli karta bende yapmıştım LM üçyüz kaçtı o? hatırlayamadım. çıkıştan sssss diye amfi sesi geliyordu ama başka da ses çıkmıyordu. önyükselteci yok idi ve mikrofonla, olmayınca bilgisayarın masaüstü hoparlör çıkışıyla denedim. bi türlü çalışmayınca dağıttım.

yamyam abi beni biliyorsun. düşündüm, taşındım, kaşındım, araştırdım bi'şey bulamadım. AFİLLİ-CİTATÖRLER hakkında fazla bilgim yok. anlatsana başka ne hile var?
[mergedate]1407240169[/mergedate]
@smps sana bişey diyen yok yaw... vazgeçmeyeydin devam edeydin demek istiyo olc technics...

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #59

delikli karta bende yapmıştım LM üçyüz kaçtı o? hatırlayamadım. çıkıştan sssss diye amfi sesi geliyordu ama başka da ses çıkmıyordu. önyükselteci yok idi ve mikrofonla, olmayınca bilgisayarın masaüstü hoparlör çıkışıyla denedim. bi türlü çalışmayınca dağıttım.

yamyam abi beni biliyorsun. düşündüm, taşındım, kaşındım, araştırdım bi'şey bulamadım. AFİLLİ-CİTATÖRLER hakkında fazla bilgim yok. anlatsana başka ne hile var?
[mergedate]1407240169[/mergedate]
@smps sana bişey diyen yok yaw... vazgeçmeyeydin devam edeydin demek istiyo olc technics...

Önce bazı arkadaşlar kendi fikirlerini ortaya atsın. Öyle beleşe yok :D