Ana içeriğe git

Konu: ARES\'deki PCB\'yi, PDF dosyası olarak kayıt etme[RESİMLİ ANLATIM] (2737 Kez okunmuş)

• ApoAtes
  • [*][*][*][*]
ARES\'deki PCB\'yi, PDF dosyası olarak kayıt etme[RESİMLİ ANLATIM]
Cümleten Selamun Aleyküm,
Bazı arkadaşlarımızın bu konuda yardıma ihtiyacı olduğundan dolayı bu konuyu açıyorum. Hangi bölüme açacağımı bilmediğim için buraya açtım eğer yanlış yerdeyse ilgili yere taşınmasını rica ediyorum.

Ares\'de çizmiş olduğumuz PCB dosyasını kırtasiye vb. yerlerde çıkartmak için FlashDisk\'lerinde PDF yada .BMP uzantılı şekilde kayıt etmek isteyen arkadaşlarımız adımları takip ederek işlerini halledebilirler. Acele ve amatör bir anlatım olduğundan dolayı pek özen göstermedim.
Buyrun;
Adım 1-)

Adım 2-)

Adım 3-)

Adım 4-)

İyi çalışmalar, hayırlı akşamlar.
  • Son Düzenleme: 08 Ocak 2014, 20:46:51 - gevv
Mutsuzlukta güzel, mutsuz eden sensen.

“Unuttum” dediğiniz anda herhangi bir şeyin size onu hatırlatması...

• rahimcan
  • [*][*]
Ynt: ARES\'deki PCB\'yi, PDF dosyası olarak kayıt etme[RESİMLİ ANLATIM]
Yanıt #1
Komponent isimlerini de aktarmak istediğimde isimler yolların altında kalıyor .

• ApoAtes
  • [*][*][*][*]
Yanıt #2
Devre elemanlarının ARES üzerindeki isimlerini eğer PCB(Alt görünüm) ile çıkartırsanız yollar ile birleşik kalır doğal olarak. Eğer amacınız üst yüzeye elemanların isimleri ve yerlerini görmek amacıyla üst görünümü de basmak ise Bottom Copper seçeneğindeki tik\'i kaldırıp, Top Copper ve Top Silk\'e tik atınız ve böylece ayrı bir kağıda basıp kullanınız.

• rahimcan
  • [*][*]
Yanıt #3
çok sağol yaptım , birde beyaz bir plaket çeşidi var üzerine elemanların değerlerini yazıyorlar onu nasıl yapıyor acaba .

• ApoAtes
  • [*][*][*][*]
Yanıt #4
Beyaz bir plaket çeşidi dediğinden tam olarak anlamadım nasıl birşey ama muhtemelen şeffaf olan epoksi bakır plaketlerden bahsediyorsundur. Ben kendim denedim baskı ile basabiliyorsun fakat bu şekilde pek kalıcı olmuyor.
Eğer başka sorun olursa özel mesajdan yazarsan daha iyi olur post gitmesin soru, cevap şeklinde konu içerisinde konuşmamız ile...

Yanıt #5

Eline sağlik aradigim sey buydu :)
  • Son Düzenleme: 29 Ocak 2014, 19:17:46 - gevv
Bilmemek Ayıp Değil!!Öğrenmemek Ayıptır!!