image

Ana içeriğe git
Konu: Baskı Devre Çizmek (1630 Kez okunmuş)

Baskı Devre Çizmek

Nette dolaşırken bir devre buldum fakat bulduğum devre ile ilgili paylaşılan baskı devre çizimi aresten çizilmiş. Fakat tam olarak baskı devre sayılmaz. Çizimi ben kendim areste çizemedim dolayısıyla baskı devre şemasını oluşturamadım. Yardımcı olabilirmisiniz?
Devre çizimi ektedir.

Ynt: Baskı Devre Çizmek

Yanıt #1
bu resim areste çizilen bir resim değil, başka program kullanılmış, ama çizememen için bir sebep göremedim. madem o kadar becerin var biraz emek harcamanı tavsiye ederim, yoksa nasıl geliştireceksin kendini. acemisindir belki kınamıyorum yanlış anlama, ama devre basit aresi aç, library\'den DIL 08 seç, bu entegre için, kondansatör için de electret yaz kutuya gelen listeden uygun boyutları seç. kutupsuz kondansatör için kutuya cap yaz, gelen listeden seç. listeden seçerken çift tıkla. otomatik çizimindeki tabloya eklenir.

seçimler bitince de library penceresini kapat yerleştir ve yolları çiz.

yine de olmuyor dersen boş vakti olan bir arkadaş umarım çizer sizin için.

kolay gelsin.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Ynt: Baskı Devre Çizmek

Yanıt #2
sprint layout\'ta çizilmiş gibi duruyor.Ama yusuf ustanın dediği gibi basit bi devre uğraştirmaz . Biraz uğraş çizemezsen eğer ben çizer dosyayı eklerim

Ynt: Baskı Devre Çizmek

Yanıt #3
pcb eagle ile çizilmiş  resmi aldığınız yerde eagle dosyalarınında olması muhtemel ....
linki yazarsanız yardımcı olan çıkabilir...

Ynt: Baskı Devre Çizmek

Yanıt #4
ben beceremedim. 1-2 saat uğraştım. daha önceden bir devre çizimi tecrübem olmadığı için beni mağzur görün.             bir türlü olmadı. resimdeki parçaları eagle da veya areste bulamadım.

Ynt: Baskı Devre Çizmek

Yanıt #5
 inan sabahtan beri kaç tane devre çizdim şahsen bi tane çizersem aresle akraba olacaz :)

birisi çizmezse söz sana yarın akşama kadar çizeceğim o devreyi. ama o kadar az malzeme var ve basit ki, malzeme bulamadım demeni de anlamadım. kodlarını bile verdim sana malzemenin. eğer malzeme tex yazılarını da aynı ararsan bulamazsın. kılıf kodu yapıştırıp o yazıları sen yazıyorsun. yazdığım bir evvelki mesajla hareket et bir daha dene.

Kolay gelsin.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Ynt: Baskı Devre Çizmek

Yanıt #6
Buyrun ares çizimi....

Ynt: Baskı Devre Çizmek

Yanıt #7
yusuf usta aynen dediğiniz gibi yaptım gerçekten  :-\\ zaten bendeki ares baya eskiymiş herhalde sizin verdiğiniz kodları dahi bulamadım. ibrahim26 çok teşekkür ederim ama dosyayı açabilmem için güncellemem gerekti. demekki gerçekten öğrenmeden herhangi bir işe girmemek gerekirmiş.

Ynt: Baskı Devre Çizmek

Yanıt #8
karamsar olmayalım.  bir işe girişmeden de birşeyler öğrenilmez, öğrenmeden de girişilmez. bu paradoksu hemen harekete geçerek yenmek lazım. bunun için yapman gereken şey google aç. labcenter proteus son sürüm yaz. indir kur bir yerden. yasal bir siteden demo indirsen senin işini görür.

eski sürüm derken, benim tarifimle en eski sürümle de iş yaparsın ki?
hangi sürümü açarsan aç, yukarıda menü çubuğunda


şekilde mouse ile gösterilen yer çıkar.

bas oraya ve elemanları tek tek bak bul.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Ynt: Baskı Devre Çizmek

Yanıt #9
desteğiniz için çok teşekkür ederim ama son sürümü indirmem şart çünkü çizdiğiniz devre 7.9 üzerini gerektiriyormuş. açılırken öyle bir hata veriyor.


Ynt: Baskı Devre Çizmek

Yanıt #11
bikaç gündür bütün karaköyü altüst ettim, kadıköyü de aradım ama max753 hiçbir yerde yok. alternatif olarak ne kullanabilirim.