image

Ana içeriğe git
Konu: İnsan Gücü Elektriğin Temelini Oluşturacak ? (667 Kez okunmuş)

İnsan Gücü Elektriğin Temelini Oluşturacak ?

Elektronik hakkında araştırmalara başladığımdan beri aklıma değişik değişik fikirler gelmeye başladı. Ayrıca gördüğüm her devreyi kendim kurmak istiyorum. Aklıma gelen fikirlerden biride insan nefesinden elektrik enerjisi üretilmesi. Çok çok çok saçma geliyor şu an ve uygulanabilirliği %0 ama ben eminim ki çok yakın bir zamanda insanın gücü elektriğin temelini oluşturacaktır. Sizin düşünceleriniz neler?

Ynt: İnsan Gücü Temelini Oluşturacak ?

Yanıt #1
kardeş hayal gücüne hayranım.neden olmasın belki nefes olmazda  daha farklı bir yöntemle yapılır.

Ynt: İnsan Gücü Elektriğin Temelini Oluşturacak ?

Yanıt #2
hayal gücünüzün geniş olması güzel birsey :) böyle bir sisteme ihtimal diyelim ama bu mümkün değil , çünkü çok daha verimli sistemler  varken suan için kimse böyle birşeyle uğraşmaz bence,zaten nefesten enerji elde etmekde çok çok zor olur , yani güç sayılabilecek kadar bir basınc değeri yok bununla elektrik enerjisi uretmek imkansız olur bence.

Yanıt #3
Teşekkür ederim :) Bencede gerçekleşmesinin ihtimali çok düşük ama bu olmasada buna benzer şeyler günlük hayatımıza girecektir.

Yanıt #4
günlük hayatta sık yapılan işlerden  enerji üretme fikri uzun süredir gündemde hatta  çalışmalar çoktan başladı bakınız samengum

özellikle  sürekli olan işler mesela sokaklarda kaldırımda yürüyen insanların enerji üretimine katkısı aynı zamanda yolda giden arabalardan faydalanmak vb..  bir sürü olasılık var

Umarım gelmez ilham perilerimin sonu... ! Modifiye uzmanı web üzerinde 320volt ile yaktı mumu.... Ben deli dolu biriyim.. ama şuan sadece doluyum....

Yanıt #5
Teşekkür ederim.

Tabi biz bunları konuşurken adamlar çalışmaya geçmişler bile, hiç şaşırmadım :)