Ana içeriğe git

Konu: PIC 16F84A İle 12 Kanal RF Kumandalı Alıcı Verici Devresi... (27563 Kez okunmuş)

• yolcu27
  • [*][*][*]
Ynt: PIC 16F84A İle 12 Kanal RF Kumandalı Alıcı Verici Devresi...
Yanıt #90
Surekli yazarak spam yapmış gibi gorunuyorum ama şu porta.4 canımı sıktı. Araştırdım bu pini giriş çıkış olarak kullanmak içi  mecburen bir direnç ile 5v ue çekmek gerekiyormus. O 5vye çekilen ditrn  yüzünden porta.4 e bağlı led ilk açılışta bir sefer aç kapat yapıyor.  Bunu engellemenin yolu yok sanırım aynı çizimde 16f628 kullansam alıcı devrede pic basic programındaki sigorta ayarlarını ve tanımlamaları değiştirerek  porta.4 deki direnci iptal ederek yine 12 kanal kullanabilir miyim acaba

• tenekeci
  • [*]
Yanıt #91
faydalı

• osmanustax
  • [*]
Yanıt #92
Paylaşım için teşekkürler  yanlız similasyonda hex,, ler çalışıyor  devrede çalışmıyor  16f84 hex kodları işlemiyor benzer hex yükledim çalışıyor birde baskı devrede role ler büyük  olsaydı iyi olurdu baskıya uygun role bulamadım  :D

• ugur43
  • [*]
Yanıt #93
mrb arkadaşlar ben  daha uzun menzilli bir kumanda yapmak istiyorum 2000m  mesafeli nasıl yapa bilirim

• Yusuf usta
  • [*][*][*][*][*]
  • Özel mesaj yerine forumda yazmayı seçin lütfen.
Yanıt #94
mrb arkadaşlar ben  daha uzun menzilli bir kumanda yapmak istiyorum 2000m  mesafeli nasıl yapa bilirim

Alıcı ve verici modülü satın alırken 2000 metrelik diye satın al. ona göre de güç kaynağı kullan.

Paylaşım için teşekkürler  yanlız similasyonda hex,, ler çalışıyor  devrede çalışmıyor  16f84 hex kodları işlemiyor benzer hex yükledim çalışıyor birde baskı devrede role ler büyük  olsaydı iyi olurdu baskıya uygun role bulamadım  :D

Bu devreyi on kere yaptım burdan bakarak hepsinde de çalıştı. pull up direnci eklemeyi unutmuşsundur, modül bacaklrı uymamıştır, hex yükleyememişsindir vs vs hiç çalışmadığı olmadı bende. Röleye gelince, telekom röle diye satılır bunlar. İstanbul'da sıkıntısı yok. Sizin orada sıkıntı varsa netten sipariş verip alabilirsiniz. Net satıcılarının bir tarafı havada olmaya başladı, o yüzden artık isimle önermeyi bıraktım.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

• semih6106
  • [*]
Yanıt #95
16F628 mikrodenetleyicisinin;
B portunun ilk 4 pini giriş,sonraki 4 pini çıkış olarak kurulacaktir.
B portunun 0. ve 1. pinine bağlı 2 adet buton yine B portunun 7. pinine bağlı ledi,butonlardan birisi yakarken diğeri söndürecektir.
Bu uygulamaya ilişkin devreyi ISIS'te çiziniz.
PIC BASIC programını yazarak derleyip devreyi çalıştırınız.
(kodlar pic basıc pro dilinde olacak)
yapamıyorum yardım edermisiniz acilen lütfen...