Ana içeriğe git

Konu: PIC 16F84A İle 12 Kanal RF Kumandalı Alıcı Verici Devresi... (27401 Kez okunmuş)

Ynt: PIC 16F84A İle 12 Kanal RF Kumandalı Alıcı Verici Devresi...
Yanıt #45
devre çok güzel olmuş paylaşımın için teşekkürler sorum olucak bu alıcı kısmına rölelere led bağlamak istesek nasıl bağlamalıyız yani röle 1 aktif olduğunda ledi yansın pasif olduğunuda ledi sönsün şeklinde yardımcı olursanız sevinirim

• erhan27
  • [*][*]
Yanıt #46
devrede röle çıkışları sıralı klemenslere bağlı onlar rölenin kontakları istediğin gibi anahtar olarak kullanabilirsin canın ne istiyorsa bağlayabilirsin basit anahtar mantığı

• equlle
  • [*]
Yanıt #47
erhan27 abicim ben devreyi 11 röleli yaptım 12. röleyi proteusta iptal ettim ancak ilk başta 11 10 9 8 7 ve 6 . röleleri taktıgımda butonlara basınca sadece 2 röle çekiyordu ama farklı bir modül kullanmıştım senin dediğin modülü aldım 11 den 1 e kadar tüm röleleri taktım devre alıcısı 4.7 volt a kadar çalışıyor ancak ondan sonra kısadevre hatası veriyor sorun nedir birde bu devrenin vericisiin ledi sönük yanıyor bende acaba çalışma videosunu atarmısın lütfen bu benim dönem ödevim .

Yanıt #48
Teşekkür ederim =))

• ApoAtes
  • [*][*][*][*]
Yanıt #49
Selam\'ûn Aleyküm,
öncelikle herkese hayırlı geceler diliyorum ve devre hakkında sorumu soruyorum; Devrede kullandığımız akü yada batarya 12V 2,6A olursa alıcıdaki rölelerin klemenslerine 6V 2A ile çalışan DC Motor bağladığımızda Motor\'u çalıştırabilirmiyiz ? Eğer hayır diyor iseniz neden çalıştıramayız ve nasıl çalıştırabiliriz? Teşekkür eder saygılarımla iyi geceler dilerim.
  • Son Düzenleme: 06 Mayıs 2013, 01:22:36 - ApoAtes
Mutsuzlukta güzel, mutsuz eden sensen.

“Unuttum” dediğiniz anda herhangi bir şeyin size onu hatırlatması...

• ocs61
  • [*][*]
Yanıt #50
güzel ve işe yarayabilecek bir devre :)

bi sorum var

1) bilgiğim kadarı ile anten dalga boyu diye bir şey var.. devreye anteni nasıl hazırlicaz ?
Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir.
 -Nikola Tesla-

• dkalgu
  • [*]
Yanıt #51
Benimde bu devreden yapmam gerekiyor ama ne zamanım nede yapabilecek bir yerim var. Bu devre yada benze pic\'in haberlesme alanında kullanidigi bir örnek devre lazim hazir yapilmis olucak sekilde elinde mevzut olan varsa bana ulasabilir mi ? Mail adresim : doganaykalgu@gmail.com zamanim fazla yok en kisa zamanda donus olursa sevinirim.

• yunus emre
  • [*]
Yanıt #52
s.a malzeme listesini verebilirmisiniz

• yunus emre
  • [*]
Yanıt #53
devreyi yaptım ama çalıştıramadım data uçlarını birbirine bağladığımda role kafasına göre çekiyo bırakıyo nerde yanlış yaptım acaba bi yardımcı olurmusunuz
bide bendeki vericinin pin yerleri farklı devrede ant,vcc,data,gnd bendekinde vcc,data,gnd,ant  vericim atx-34s
alıcada galiba rxu-8
  • Son Düzenleme: 29 Eylül 2013, 10:30:06 - yunus emre

Yanıt #54
arkadaşlar bana bir yardımcı olabilirmisiniz rica etsem, bu devreyi netten 320volttan indirdim, kendi hexleri ile çalışyıtrdım, 20 metreye kadar sorun vermiyor, fakat yanında gelen bas dosyasını hiçbir  değişiklik yapmadan bile denedim olmadı, microcode plus tan derliyorum pice yüklüyorum 17. bacaklar paralel kablo ile çalışıyor fakat, bendeki alıcı verici ile çalıştıramadım, alıcı verici kalitesiz uyduruktur diyeceğim, ama hazır hexi ile çalışıyor, yoksa alıcı verici çoktan çöpü boylamıştı, hata nerede anlayabilmiş değilim, ustaların yardımını bekliyorum, teşekkürler...

aşağıdaki \"2_kanal_alici_verici.rar\" dosyasını, aynen indirdiğim gibi sizlere paylaştım, değişiklik yapılmamış hali.
  • Son Düzenleme: 19 Ekim 2013, 14:51:28 - mahmutturker

• ibrahim06
  • [*]
Yanıt #55
Bu rf alici ve vericinin ismini ve bacak yapisini gosterirmisinz. Lutfen.....

• Yusuf usta
  • [*][*][*][*][*]
  • Özel mesaj yerine forumda yazmayı seçin lütfen.
Yanıt #56
12 kanal alıcı verici devresini burada olduğu şekli ile çok yaptım. bazen tek kanal kullandım bazen 3 bazen dört vs, hepsi sorunsuz çalışıyor. fakat yaptığım her devrede \"VERİCİ\" Tarafına anten takmadım. ve anten yokken çalışıyor iken, anten varken asla çalıştıramadım, hiçbirinde. nedendir bilmiyorum ama yapanlar vericiye anten takmadan denesin, (eğer çalıştıramazlarsa).

alıcı verici modüllerin markası modeli ne olursa olsun fark etmiyor artı eksi ve data doğru yere gelsin çalışıyor.

devre yazılımlarında değişiklik yapmadan direkt kullandım, vericide hangi bacaktan butona basıyorsak, alıcıdan da o ayağı kullanıyoruz. pull-up dirençlerini o bacaktaki buton kullanılmasa bile takmak gerekiyor.
  • Son Düzenleme: 01 Ocak 2014, 15:26:57 - Yusuf usta
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #57
hocam bunun açık devre şeması elinizde mevcutmudur acaba?

• Yusuf usta
  • [*][*][*][*][*]
  • Özel mesaj yerine forumda yazmayı seçin lütfen.
Yanıt #58
var, fakat bu konunun ilk sayfalarına bak orada isis ve ares dosyası paylaşıldı zaten.
http://elektronikprojeler.com/index.php?action=dlattach;topic=2703.0;attach=1373
  • Son Düzenleme: 19 Şubat 2014, 17:38:03 - Yusuf usta
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #59
baktım ona ama açık devre şeması yok