image

Ana içeriğe git
Konu: PBC baskı devre kartını ertime Yardım (1285 Kez okunmuş)

PBC baskı devre kartını ertime Yardım

PBC baskı devre kartını ertirken Perhidrol ve Tuzruhunu karıştırdım
(bir ölçek Perhidro 5 ölçek tuz ruhu ) fakat 1 saat bekledim bakırda 1 gram erime yok hatta toner silinmeye başladı nerde hata yapmış olabilirim ödevim biran önce teslim etmem gerekiyor

Ynt: PBC baskı devre kartını ertime Yardım

Yanıt #1
istersen porçöz ile baskı çıkar yada herhangibi çaydanlık kireç sökücü kullanabilirsin. bunun içine perhidrol katmaya gerek kalmıyor.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

Yanıt #2
ben genelde  yarım su bardağı (bazen biraz daha fazlası) perhidrol 2 su bardağı tuz ruhu kullanıyorum

fakat  tuz runun kalitesi perhidrolün kalitesi çok fark ediyor en iyisi  artmış bir plaket üzerinde deneme yapın ölçüleri tutturursunuz
Umarım gelmez ilham perilerimin sonu... ! Modifiye uzmanı web üzerinde 320volt ile yaktı mumu.... Ben deli dolu biriyim.. ama şuan sadece doluyum....

Yanıt #3
demir3florür yada demir3klorür de eritiyor bileşiği tam hatırlayamadım ama peridrol+tuzruhundan daha rahat kullanımı ılık suya bir miktar atıp sonra kalorifer gibi bi yerde 3-5 dakka bekliyorsun pcbyi çok net çıkartıyor bnde 1defa kullandım ama nerelerde bulabilirsiniz bilmiyorum ama kesinlikle tavsiye ederim cok rahat kullanımı var karttaki yollara zarar vermiyor.